Połaczenie sie z neostradą za pośrednictwemTP-LINK TL-WN321G

Hej! Zainstalowałem świeżo Windowsa 7 komplikacje 7100 (wiem, są przecieki ale nie wiedziałem o tym wczesniej, a i tak wole ze stron MS). Nom, mam TP LINK TL-WN321G który chyba Seven tam poinstalował, bo wszystko wykrywa sieć też no i jak naciskam połacz to automatycznie wyskakuje że System nie może się połączyć z siecią. WEP wpisany, może mi ktos pomóc ;d?

Liveboxa dla ciekawskich mam :slight_smile:

na innych systemach na tym komputerze sieć działa ??

spróbuj zainstalować sterowniki do tej karty od Visty

Sieć nigdy nie działała, tzn wykrywało tylko nie wiem co gdzie mam wpisać.

Wszystko wykrywa, tylko ze nie wiem jak to podłączyć d;

a sygnał jest dobrej jakości ??

jak z jego siłą, klucz dobry wpisujesz ??

sla17 , proszę nazwać tytuł konkretnie, bez zbędnych ozdobników i równań. Usuń nieregulaminowy podpis.

Monczkin, zrobione :slight_smile:

devil33 - sygnał jest znakomity (Wg. Windowsa :slight_smile: )

Klucz sprawdzałem ze 3 razy, podany prawidłowy :slight_smile:

A jaki jest dokładny komunikat po połączeniu z siecią? W7 nie próbuje naprawić połączneia? ( w moim przypadku tak jest)

Chciałabym się podłączyć do problemu, bo mój jest podobny, aczkolwiek widzę, że nikt nie udzielił końcowej odpowiedzi.

Moja sprawa jest o tyle dziwna, że mam w domu sieć bezprzewodową (Internet z kablówki, router D-Link DI 524). 2 laptopy działają na tej sieci bez problemu. A 3 komp - PC do którego podłączyłam kartę bezprzewodową TP Link WN321G nie chce się z tą siecią połączyć. Na PC mam Windowsa XP. Co ciekawe mam świeżo przeinstalowany system i przed instalacją mogłam połączyć się z siecią, a po reinstalce, mimo, że sygnał jest bardzo dobry i karta widzi sieć, to przy próbie połączenia wyskakuje mi komunikat typu: “System Windows nie może się połączyć z wybraną siecią. Możliwe, że sieć jest poza zasięgiem. Spróbuj odświeżyć listę dostępnych sieci i połączyć się ponownie.” Oczywiście pójście za wskazówkami systemu nie rozwiązuje problemu. Najśmieszniejsze jednak w tym wszystkim jest to, że kiedy ściągnę zabezpieczenie z sieci, czyli kiedy udostępnię sieć publicznie, to PCta bez problemu łączę z Internetem.

Jest w stanie mi ktoś pomóc?

______________________________

Ok, już dałam radę. Jak się okazało, musiałam ściągnąć wszystkie aktualizacje systemu (SP3). Zauważyłam, że przed aktualizacją, w systemie nie było możliwości wybrania zabezpieczenia WPA2, tylko samo WPA. Po aktualizacji WPA2 było już dostępne. Nie wiem, czy miało to jakiś wpływ, ale Internet działa.