Połączenie sieci komputerowej z telewizorem

Witam. Mam taki problem z podłączeniem internetu w telewizorze kdl-40ex720.

Posiadam live box’a którym się łączę przez adapter do mojego kompa. I sprawa jest taka ze chciałbym aby internet z adaptera po przez kartę sieciowa lokalna podłączony przez kabel ethernet do telewizora. Zrobiłem na połączeniu lokalnym na swojej karcie sieciowej statyczną konfiguracje ip.

Połączenie sieci bezprzewodowej (przydział automatyczny)

Adres: 192.168.1.10

Maska: 255.255.255.0

Bramka: 192.168.1.1

DNS: 192.168.1.1

Połączenie lokalne

Adres ip: 192.168.0.1

Maska: 255.255.255.0

Bramka: 192.168.0.1

DNS: 192.168.1.1

A w telewizorze:

Adres: 192.168.0.2

Maska: 255.255.255.0

Bramka: 192.168.0.1

DNS: 192.168.1.1

Czy jest możliwe taka konfiguracja aby działał internet na telewizorze??

Adapter->komputer->karta sieciowa->połączenie ethernet do->telewizora

Przy takim ustawieniu na telewizorze jest połączenie lokalne ale przy internet pisze ze niedostępny. Zapora systemu wyłączyłem i także przy połączeniu lokalnym udostępniłem połączenie internetowe te dwie opcje w zakładce. Poszukuje alternatywy na ta konfiguracje sprzętowa proszę o pomoc :smiley:

Repcak44 , na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich znaków diakrytycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swój post, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Co do problemu, nie wykonałeś jednej z 2 czynności: routing i adresacja lub mostkowanie. Więcej szczegółów podam jak dostsosujesz się do mojej prośby.

Przepraszam za ą i ę poprawiłem. A problem rozwiązałem już tłumaczę jak bo może się przydać kiedyś komuś.

Otóż problem tkwił w połączeniach karty sieciowej nie było tam drugiej zakładki o udostępnianiu tylko ta zakładka była na połączeniach lokalnych o dziwo nie wiem dlaczego…

Włączyłem udostępnianie na połączeniach sieci bezprzewodowej i wszystko śmiga na telewizorze. Ustawienia w pierwszym poście nie zmieniły się i działa nawet bez bramki w połączeniu lokalnym sam komputer wymazuje ją. Kiedy mostkowałem internetu nie było nigdzie a teraz mam na telewizorze i komputerze :lol:

Może ktoś wie dlaczego zakładka udostępnianie była na połączeniu lokalnym a nie na połączeniach karty sieciowej ?? Musiałem trochę pogrzebać aby przestawiło się na poprawne konfiguracje. Może to scalanie sieci tak działało niekorzystnie.