Połączenie sieci lan przez internet

Potrzebuję programu który mi połączy dwie sieci przez internet, żeby były widoczne jak by były połączone kablem sieciowym, nie wiem czy to możliwe,

prosił bym o nazwę programu ewentualnie z kąd go ściągnąć i krutką instrukcje

“skąd”, “krótką”. Program nazywa się Hamachi.

ta technologia nazywa się VPN

Hamachi to przykład programu wykorzystujący tą technologię

Hamachi ściągnołem i działa ale nie do końca o to mi chodziło, a mianowicie:

chciałbym aby komputery widziały się tak jak by były połączone kablem w sieci roboczej, ponieważ mam taki prosty program rachunkowy który właśnie na takiej sieci działa.

Podsumowując:

  • 2 komputery

  • podłączone do neta

  • program emulujący podłączenie w sieć LAN w 1 grupie roboczej

Pozdrawiam

i właśnie to tak działa…

mapujesz dyski sieciowe jak w normalnej sieci i po sprawie

Zmapowanie dysku niestety nie załatwia sprawy, gdyż chodzi mi o program który przeszukuje sieć lan w poszukiwaniu programu klienta (i go nie znajduje), program (tak mi się wydaje) przeszukuje grupe roboczą.

Kiedyś bawiłem się z sąsiadem w sieci na prostych gierkach, które posiadały funkcje gry sieciowej przez LAN i podejżewam że tu chodzi o coś właśnie takiego.

Nie wiem czy jestem zbyt wymagający i czy da się tak zrobić ale chodzi mi o to aby po wejściu na : moje miejsce sieciowe/wyświetl komputery grupy roboczej - pokazała się ikona tego kompa co jest gdzieś tam chen chen podpięty do neta.

Czy da się tak zrobić ??

Z góry dzięki za odpowiedzi !!

co to za program ? coś mi się nie chce wierzyć że program sam przeszukuje całą sieć w poszukiwaniu klientów…

czy program używa protokołu IP czy IPX?

Jeśli chodzi o protokół to chyba to będzie TCP/IP ponieważ musiał być on na sztywno w sieci aby wszystko chulało. O TCP/IPX nie było w ogóle mowy i nie wiem czy wtedy w ogóle był instalowany.

Mi się też nie wydaje “że przeszukuje” tylko podejżewam iż są określone jakieś parametry we/wy i muszą zostać spełnione aby wszystko zadziałało.

Jeśli chodzi o program to nie chce podawać nazwy żeby nie być posądzonym przez kogoś o reklamowanie czy krypto reklame teraz mamy nie pewne czasy i nic nie wiadomo.

jeśli Twoj program przeszukuje sieć lokalną poprzez adresy broadcastowe, a hamachi nie tworzy spójnej sieci z adresem sieci i jednolitą maską, to Twoj program nie będzie działał.

zaznaczam, że nie wiem dokładnie jakie możliwości ma hamachi, a jakich nie ma, bo nigdy go nie używałem.

jeśli jest tak jak myślę, to być może dało by się tego obejść gdyby oba Twoje komputery miały adresy z puli prywatnej z jednej podsieci np 192.168.1.1 i .2 przy masce 255.255.255.0, a między interfejsami hamachi i lokalnymi sieciowymi ustawić połączenie mostkowe, ale to musisz sprawdzić sam.

a jak między komputerami masz routery pracujące na jakimś ludzkim systemie operacyjnym (linux, bsd, ew windows server), to możesz sobie sam zestawić tunel i masz po kłopocie.

Witam a ja mam podobny problem tylko ze troche bardziej skomplikowany, moze ktoś zechce podpowiedzieć coś na ten temat

sprawa ma się następująco:

Są sobie 2 sieci

jedna sieć lokalna z dostępem do internetu za pośrednictwem ADSL-a (neostrada) czyli jednym słowem posiada zewnętrzny adres ip, dynamiczny ale zewnętrzny

dróga sieć osiedlowa na jakim łączu?? nie mam pojęcia, niemniej jednak problem wygląda następująco

chciałbym mieć możliwość skożystania z zasobów tej osiedlowej sieci, mianowicie kożystać z niektórych jej usług, ale za pośrednictwem komputera znajdującego się w 1 sieci

dodam ze w 1 sieci moge zrobić wszystko co wpadnie mi do głowy, choćby przekierowywanie dowolnych portów z zewnętrznego ip na lokalne , próbowałem się sposiłkować Hamachi, ale się do tego nie nadaje, gdyż można nim się połączyć tylko z 1 komputerem 2 sieci, a mnie interesuje dopięcie się do usługi znajdującej się na komputerze w tejże 2 sieci, ale na którym nie ma możliwości zainstalowania hamachi, jedyne co mi zostaje to 1 stacja robocza w 2 sieci która ma dostęp lokalny do tej usługi, naturalnie bez dostępu do zewnętrznego ip.

Pozdrawiam i proszę wszystkich zainteresowanych o wypowiedzenie się w sprawie tej ciekawej zagadki.