Połączenie sieciowe Laptopa ze Stacjonarnym

Witam, kupiłem sobie laptopa i chciałbym na niego po przesyłać dane ze stacjonarnego, wchodząc na manager urządzeń w laptopie widzę tam tylko jedna karte sieciową bezprzewodową, z boku lapka widzę wejście RJ-45 i nie wiem czy taka karta bezprzewodowa jest tylko bezprzewodowa czy jednak można się do niej wpiąć z RJ-45, na razie wygląda na to, że nie bo wkładam tam kabel i nic sie nie dzieje, laptop ten ma tez bluetootha ale żeby tak przesyłać plik muszę mieć dwa bt prawda?

Generalnie chciałem zapytać o sposoby przesyłania plików miedzy tym stacjonarnym (dodam, że na nim mam internet, mam tu w domu switcha i okablowanie) a laptopem, no i czy mogę używac kabla czy nie.

Sam nie wiem czy robic to tak, że użyć switcha, czy bezpośrednio z lapa do kompa, tylko że wtedy inaczej kable powinienem mieć zarobione, czyż nie?

pozdro

Jeśli masz wejście RJ-45 to nie jest to od karty bezprzewodowej, tylko od karty sieciowej (Fast, gigabit) ethernet. Tu masz opisane sposoby połączenia dwóch komputerów razem. Najlepszym rozwiązaniem jest chyba połączanie przez sieć ethernet, ale musisz sprawdzić czy Twój drugi komputer posiada tez tę kartę, o której wspomniałem na początku. Będziesz wtedy potrzebował do tego tylko kabel cross-over.

na stacjonarnym kompie mam fast ethernet, na lapie mam te wejście na RJ-45, ale w managarze urządzeń nie widzę takiej karty, prócz tej bezprzewodowej, czyli raczej dopóki nie kupie sobie AP to nie zdziałam nic, dziwne, ale to chyba taka dziwna akcja wyszła przez płyte głowną która nie ma zintegrowanej tej karty(bo przecież teraz te ethernetowe karty są integrowane)

Jeśli na laptopie masz to wejście to sądzę, że kartę też masz tylko może nie zainstalowaną?