Polaczenie sieciowe problem

witam, czy ktoś wie czy można na Win VISTA zmienić szybkość połączenia sieciowego (np. ze 100mb/s na 10mb/s). Bo mam taki problem że przy zmianie przez mojego admina rutera na linksys mój net stracił prędkość z 6000 na 100! nie wiem co jest grane,a neta ciągne po kablu. z góry dzięki za jakieś info

To że pisało 100mb a pisze 10mb to nie ma żadnej różnicy. Różnica by była jak byś miał sieć pomiędzy kompami. Sprawdź jaką masz prędkość neta tutaj. A dlatego Ci obniżyło bo to chyba zależy jaki router.

Właśnie chodziło o to, że jak zmienie z 100mb/s na 10mb/s to net będzie szybszy, udało mi się to zmienić i faktycznie predkość wzrosła ze 100 na 6000.

Pozdrawiam

kto ci takich bredni nagadał, będziesz mieć 10mb a nie 100mb , a najlepiej to niech na auto negocjacje zostanie,

sama liczba 6000 nic mi nie mówi, chyba że ci chodziło o 6000kb , ale takiej prędkości nie osiągniesz na skrętce tylko na światłowodzie, z tego co piszesz myślę że administrator celowo obniżył ci transfer, pewnie zapychałeś sieć.

Pozdrawiam. :slight_smile:

no 6000kb/s to chyba zrozumiale ze predkosc w kb. a niestety taka jest prawda ze zmieniajac ze 100 kb/s na 10kb/s pomoglo i net smiga, a sieci nie zapychalam, bo mamy ja tylko w 4 a po zmianie rutera moj kabel jest najdluzszy i ciezko ten net chodzil. jak widac swiat informatyki nie zna granic i wszytsko jest mozliwe. pozdrawiam

W dniu 28.06.2008 , o godzinie 8:24 został dopisany post przez ankam84

a i oczywscie posiadamy neostrade 6114kb/s i jesli pozostale komputery nie korzystaja z internetu to osiagam 6000kb/s, a jesli sa podlaczeni uzytkownicy to spada do ok 3000kb/s - i oczywiscie to sie zmienia. pozdr