Połączenie szerokopasmowe, a nadawanie WiFi

Witam, chciałbym udostępnić poprzez WiFi sieć 2mb, którą odbieram drogą radiową. Mój profesor powiedział, aby dostać się do konfiguracji trzeba wpisać domyślną bramę sieciową. Tak też robię, lecz po wpisaniu bramy wyskakuje mi błąd 404 not found. Chciałem zresetować router, ale nie jestem pewien czy go mam. Otóż mój ISP udostępnia mi łącze 2mb drogą radiową. Klasycznie antena na dachu, kabel z anteny idzie do kostki na strychu (czarny), następnie do kostki w domu(biały). Do kostki w domu podłączony jest wspomniany kabel ze strychu i drugi idący do kompa (czarny), podłączany pod kartę sieciową. Co więcej do kostki podłączony jest również zasilacz. Nie było mnie kiedy zakładali antenę, a nie mogę wejść na dach bo leży śnieg. Jeżeli da się dostać do konfiguracji routera w inny sposób niż reset, proszę podajcie mi go :wink: Próbowałem już manualnej zmiany IPv4 w konfiguracji połączenia, niestety to też nie pomogło. Proszę o pomoc !

Pewnie go nie masz Router to coś takiego https://www.google.pl/search?q=Router&h … 40&bih=785

Jeśli masz kartę Wi-Fi w komputerze to on może udostępniać internet

Byłem przekonany że muszę mieć router :wink: No cóż, jeżeli kupię tą karte WiFi do komputera, to będzie łącze będzie dostępne tylko kiedy komputer będzie włączony ? Dodam że przy każdym uruchomieniu komputera łącze się na nowo przez połączenie szerokopasmowe.

Menedzer urządzen -> twoja karta wifi -> prawy klik -> własciwosci -> zaawansowane

tutaj zmien tryb na access point (AP)

Nie kazda karta to obsługuje.

Jeśli się udało

Połączenia sieciowe -> twoja karta ethernet -> prawy klik -> własciwosci -> zaawansowane -> zaznacz “udostępniaj internet przez połączenie sieciowe tego komputera”, i wskaz połączenie przez które chcesz udostępniać, czyli w twoim przypadku połączenie wifi.

No ok, tylko że ja nie mam karty WiFi. Jaką karte polecacie do zakupu, by miała funkcję nadawania sygnału ? I jak będzie z tym nadawaniem gdy komputer jest wyłączony ?

Nie będzie udostępniał to działa tylko na włączonym komputerze

Aha, w takiej sytuacji polecam kupić ruter wifi.

Bo gdy komputer wyłączony - sieć wifi nie jest nadawana przez jego kartę Wifi.

Nowy ruter musi mieć wejście ethernet (nie wyjście).

Rozumiem że wtedy router jest stale połączony z siecią połączeniem szerokopasmowym. Czy będę mógł wtedy podłączyć PC do routera kablem ethernetowym, jednocześnie nadając sygnał przez WiFi ?

Dokładnie tak ale wtedy twoje łącze będzie dzielone na 2 komputery

Albo i więcej. Dzisiejsze rutery domyślnie rozprowadzają internet po kablu ethernet do 4 komputerów.

Dobrze, tylko będzie podzielone już na początku tzn. jeżeli podłącze kabelkiem LAN kompa to łącze będzie podzielone na pół, czy dopiero jak dołącze drugi komputer przez WiFi ?

jak dołączysz drugi komputer przez wifi

tylko że ty nic nie będziesz musiał dołączać bo wifi będzie wbudowane w ruter

Czyli tą kostka małą która prowadzi zasilacz i kabel od anteny na dachu, podłączam kablem LAN do routera. Router drugim kablem LAN do kompa, a do WiFi mogę podłączyć telefon niezależnie od tego, czy komp jest włączony. Dobrze rozumuje ?

Do routera podłączasz ten sam kabel co do komputera zapewne jest to kabel ethernet ten co idzie od anteny , takim samym kablem podłączasz komputer do routera , A WI-Fi działa cały czas , router jest to urządzenie nie zależne od komputera

Czy router NetiaSpot nada się do testów ?

Opinie są podzielone ale raczej nie router ma auto konfiguracje połączenia z internetem dla pewności sprawdź tylko pamiętaj kabel od anteny podłącz pod port oznaczony napisem “WAN”.

Podłączyłem net pod LAN1(nie ma gniazda opisanego WLAN), pod LAN2 podłączyłem kompa. Internet w kompie działa, z niego zresztą teraz piszę, natomiast do WiFi na tel. mogę się podłączyć, lecz nie wczytują się żadne strony.

Dziwne u mnie na tym routerze jest opis “WAN” . Zobacz w ustawieniach routera w jakim standardzie nadaje sygnał wi-fi z doświadczenia wiem iż trzeba zmienić na 802.11g

Więc tak, po całym dniu uporczywego szukania rozwiązania wróciłem do punktu wyjścia. Router ‘nadaje’ WiFi nawet, jeśli jest podłączony tylko do prądu. Kiedy podłączę neta do routera pod LAN1, a kompa pod LAN2 to ruter działa jako przekaźnik. Przekazuje normalnie łącze, tak jakby wcale go nie było. Na obudowie jest lampka INET (wg. instrukcji-jeżeli wyłączona brak połączenia z internetem/brak aktywnego połączenia PPPoe). Wyczytałem że konieczne jest posiadanie dwóch urządzeń, routera i AP. Skoro asmax ar 1004g posiada tryb AP, dlaczego nie rozsiewa mojej sieci, tylko jakąś wyimaginowaną ?

Jakiego ty masz tego netiaspota taki płaski czarny czy inny najlepiej podaj nazwę i foto