Połączenie Telewizora od PC przez kabel HDMI

Cześć !

Chce podłączyć telewizor do mojego PC przez kabel HDMI. Mam kartę graficzną Radeon HD5670. Gdy podłączam je kablem HDMI komputer widzi mi telewizor ale telewizor nie reaguje. W telewizorze jest czarny ekran i wyskakuje napis “Format Wideo Nieobsługiwany”

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam !

W ustawieniach karty graficznej powinieneś powielić ekrany.

Powieliłem i rzeczywiście jest obraz w TV ale maksymalnie w rozdzielczości 1280x720 a gdy chce zmienić rozdzielczość lub jakość na 1080p to znika obraz w TV. Macie jakieś pomysły ?

Witam. Nie podłączaj do dowolnego gniazda HDMI tylko do oznaczonego do PC …Ja tak mam i odbiera Tv bez problemów. Pozdrawiam

  1. możesz podłączyć do jakiegokolwiek wejścia HDMI w TV (nie musi być “pc”)

  2. powielenie ekranu nie pozwala otrzymać obrazu FullHD (1920x1080p) a jedynie HD (1280x720), w Windows musisz ustawić aby po podłączeniu ekranu zewnętrznego przełączał się na niego obraz z pc (może być tylko w 1 ekranie naraz), wtedy masz FullHD 1080p.

spróbuj FN+F7 wcisnąć, powinno być takie okno dotyczące przesyłu obrazu min dubluj obraz, wyświetlaj tylko na zewnętrznym itd…

Nie mam klawisza Fn na swojej klawiaturze.

Dodane 16.03.2012 (Pt) 19:22

A więc macie jeszcze jakieś pomysły żebym mógł mieć FullHD na moim TV ?

to zobacz alt+F5 (powinno być to okno wyboru ekranu/ dublowania).

zobacz tak:

  • podłącz tv- pc HDMI

  • ppm na pulpit/ rozdzielczość ekranu

i tam spróbuj wybrać HD1080p (najpierw przełącz z powielania na tylko zewnętrzny ekran)

Skrót alt+F5 nic nie zrobił. Żadne okno nie wyskoczyło :confused: Jest jeszcze jakiś sposób ?

Spróbuj kombinacją klawiszy WIN+P ustawić odpowiednio tylko komputer, albo tylko projektor w zależności który wyświetli obraz tylko na telewizorze. Wtedy normalnie zmieniasz rozdzielczość.

Witam. Na pilocie od tv wybierz funkcję służącą do wyboru wejścia, będzie to przycisk AV. Z menu ekranowego “Wybór wejścia” wybierz port HDMI do którego podłączyłeś komputer. Pozdrawiam