Połączenie TP-Link WR743ND z Sagemcom Fast 2704

Witam,

 

 Z góry przepraszam, jeżeli pojawił się podobny temat ale niestety szukałem w wielu źródłach i nic nie znalazłem.

 

Zatem zacznę od początku. Mam nowy router od Orange do neostrady Sagemcom Fast 2704. Chciałem sobie podpiąć do mojego smart TV Samsunga WiFi. Posiadam aktualnie TP-Link’a WR743ND. Ustawiam go w trybie client mode. Łączę się w ustawieniach z moim routerem Sagemcom, ale niestety w TP-Linku nadal brak neta. Nie mam pomysłu co zrobić. Szukam chętnych którzy pomogą mi skonfigurować urządzenie, abym mógł mieć internet w TV.

 

Pozdrawiam,

 

Z góry dzięki za pomoc

Jak to wszystko podłączasz? Jakimi kablami, w jakie porty. W jakim dokładnie trybie pracuje TP Link?

Podłączam TP-Linka kablem Ethernet do laptopa w celu konfiguracji. Router Sagem lezy w przedpokoju. TP-Link ustawiony w trybie Client Mode wykonuje wszystkie polecenia krok po kroku, ip dla tp-link 192.168.0.1, serwer DHCP wyłączony, maska podsieci 255.255.255.0. W routerze Sagem włączony serwer DHCP i włączone AP. Jak jestem w interfejsie TP - Linka mam informacje że się połączył z Sagem’em niestety takiej informacji nie ma w wcześniej wymienionym. Nie mam pomysłu co mogę zrobić więcej :frowning:

Brak internetu z TP-Linka na laptopie i na TV … 

  Tutaj są dane połączenia z Sagema

Zdjęcie

Uprzedzajac pytanie dodatkowe robiłem test ping dla TP-Linka jest sprawny. Sagem działa na 5 urządzeniach w domu więc na 100% gdzieś popełniam błąd w konfiguracji.

Przy konfiguracji TP-Linka kabel ethernet wpięty jest w złącze LAN przy miejscu na internet nie wskakiwał mi interfejs urządzenia 

post-44627-0-41068000-1389463315_thumb.p

Jesli client mode adres IP tego TP-Linka ustaw w jednej sieci z sagemem czyli pewnie 192.168.1.0/24 tu DHCP powinien sie wyłaczyc automatycznie

Jak ustawisz jako WISP w Network-LAN  IP TP-Linka ustawiasz w iinej sieci niz sagem czyli np 192.168.0.1/24 i tu masz właczone DHCP

 

Pamietaj o filtrze MAC w Liveboxie czyli przycisk REG, wyłaczenie filtra lub dopisanie MAC TP-Linka do listy filtra.

 

Zabezpieczenia hasło i typ szyfrowania identyczne jak w sagemie

Dzięki za pomoc :slight_smile: działa :slight_smile: