Połączenie TV z komputerem bezprzewodowo

Cześć,

Chcę kupić telewizor z możliwością oglądania na nim filmów z komputera. Z racji na miejsce, w którym będzie stał telewizor mogę go podłączyć jedynie do domowej sieci LAN, podłączenie przez kabelm HDMI nie wchodzi w grę.

Co powinien posiadać taki telewizor? Czy tylko wifi, czy może coś więcej? Przekopująć internet natrafiłem na coś takiego jak “WiDi”, czy może to będzie lepsze? Dodatkowo, czy komputer powinien mieć jakieś specjalne oprogramowanie, za pomocą którego można się połączyć z telewizorem? Mam dosyć starego laptopa, więc na pewno nie ma żadnych najnowszych funkcji.

I ostatnie pytanie - czy przy moim budżecie około 1000zł jestem w stanie kupić taki telewizor, który będzie normalnie działał (przełączanie kanałów bez opóźnienia) i będzie się go dało połączyć z komputerem bezprzewodowo?

Pozdrawiam

WiDi czy Miracast dość ściśle są powiązane z opóźnieniami :slight_smile: Po prostu transmisja po Wi-Fi nawet P2P ma większe opóźnienia niż kabel sygnałowy. O WiDi na starym laptopie możesz zapomnieć jeśli laptop jest faktycznie leciwy i nie bazuje na sprzęcie Intela, w grę wchodzi tylko Miracast.

Ok. W takim razie telewizor musi być wyposażony w technologię Miracast. Czy muszę podłączyć telewizor do gniazda sieciowego, czy dzięki tej technologii możliwe będzie bezprzewodowe połączenie TV z komputerem?