Połączenie TV z laptopem przez wifi

Witam! Pewnie umieściłem wątek w złym dziale więc proszę o wyrozumiałość :). Otóż zakupiłem ostatnio TV z wifi i chciałbym sobie np. posłuchać muzyki albo pooglądać filmy z lapka. Router oczywiście posiadam. Odpalam TV wchodzę w muzyka znajduje mojego lapka ale wyskakuje błąd “Nie można uzyskać dostępu. Sprawdź urządzenie i spróbuj ponownie” Więc moje pytanie brzmi: czy da się połączyć TV z laptopem za pomocą wifi? Proszę nie pisać abym kupił pendriva albo kabel HDMI.

Nie podałeś jakiej marki to telewizor. Ja mam samsunga i w moim przypadku wystarczyło zainstalować na komputerze programik “Samsung AllShare”, przypisać odpowiednie foldery w komputerze oraz odczekać na to by można było sobie zestreamować wszelkie multimedia i od tej pory zdjęcia,muzyka i filmy są dostępne z poziomu telewizora. Być może producent Twojego telewizora również zaoferował podobne rozwiązanie ?

Być może to okaże się pomocne:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … or-devices

Pozdrawiam. :slight_smile:

Mam Samsunga, zainstaluje Samsung AllShare i napiszę co i jak.

Dodane 20.01.2012 (Pt) 16:24

Działa dzięki za pomoc;)

Alternatywą może być standardowe narzeędzie wbudowane w Windows… serwer multimediów WMP. Wchodzimy w otoczenie sieciowe, tam pokazuje się nasz TV, klikamy na niego 2 razy i ustalamy prawa dostępu dla tego TV i wszystko… Z komputera puszczamy co chcemy na TV(za pomocą prawy klawisz i “odtwarzaj do”) a z TV możemy przeglądać zasoby komputera…

przepraszam ze sie podłaczam, ale mam podobny problem i potrzebuje rozwiazania.

Mam tv panasonica 50vt20e, który jest wyposażony w wireless lan adapter DY-WL10. Na tv bez problemu korzystam z aplikacji z viera cast. W mieszkaniu jest internet z kablówki i router wifi tp-link TL-WR841N. I nie wiem jak połaczyć go z laptopem dell 3700. Zainstalowałem na laptopie program serviio, ale też nie widzi w ogóle telewizora.

Komórke htc desire hd udało mi sie połaczyc z tv przez instalacje na niej iMediaSahre i odtwarzam zdjecia na tv bez problemu. W prawdzie filmów nie odtwarza - nie obsługiwany format.

Czy pomimo adaptera DY-WL10 musze łaczyc telewizor kablem do routera, aby tv widział laprop??