Połączenie TV z PC

Witam!

Posiadam PC z kartą graficzną GeForce 8600GT oraz TV Samsung UE32D5000 i chciałbym połączyć te dwa urządzenia tylko zastanawiam się za pomocą jakiego kabla najlepiej? Posiadam kabel z TVout na Euro jednak obraz wyświetla czarno-biały uznałem że to wina kabla, szukam więc lepszej opcji.

Kablem DVI-HDMI, o ile w karcie graficznej masz DVI. Będziesz mieć ludzką rozdzielczość, a nie to co po PAL-u.

Lub ustawiania systemu nadawania w karcie graficznej

Jakie parametry są ważne w DVI-HDMI? bo widziałem ceny różne i nie bardzo wiem czy muszę kupić droższy czy taki z średniej półki będzie ok?

Taki ze średniej półki będzie ok. Zasadniczo nie powinno być różnicy w odbiorze, bo transmisja jest cyfrowa, ale tańsze/gorsze kable mogą mieć gorsze wtyczki, mogą się luzować w gniazdach, mogą mieć przerwy i nie działać zawsze i wszędzie.

http://www.poradykomputerowe.pl/sprzet_ … -2135.html

tu jest napisane na ten temat

Jeśli chodzi o DVI-HDMI, gdy ostatnio byłem u rodziny, mojemu wujkowi zamarzyło się podpiąć swojego 42 Philips’a pod komputer (chyba nie chciał być gorszy od brata ;)). Tak więc zakupiłem i podpiąłem dla niego jakiś najzwyklejszy kabel HDMI (około 8-9m miał, za sześćdziesiąt-parę złotych) i przejściówkę z DVI na HDMI (około 20zł) o łącznej kwocie około 85zł (kable DVI-HDMI -bezpośrednie- podobnej długości kosztowały ponad 200zł, co było mało opłacalne).

Po podpięciu TV do kompa wystarczyło włączyć odbiór z danego HDMI z poziomu opcji Philips’a (też był czarny ekran jak u Ciebie, więc może w Twoim wypadku też trzeba pogrzebać po ustawieniach TV) i ustawienie odpowiedniej rozdzielczości w oprogramowaniu karty graficznej (u niego jest to radeon x1550).

http://allegro.pl/kabel-renkforce-highend-hdmi-dvi-5m-i1942383370.html Znalazłem taki kabel w pobliżu mojej miejscowości, gdzie mógł bym podjechać i bez problemu zakupić. Czy jest to dobry rodzaj czy może nie warto kupować go? Potrzebuje minimum 5 metrowego kabla

Możesz go kupić.

Możesz śmiało wykorzystać kabel który masz, poszukaj tylko dobrze w ustawieniach , jest tam opcja pal/ secam i tam musisz pozmieniać, ja w swoim geforcie miałem tak samo. Odpowiednio w ustawieniach skonfiguruj i będzie banglać.

http://www.krzytronik.pl

Na tym kablu też powinno działać, ale rozdzielczość będzie tragiczna.

Odświeżam mój założony temat.

Podłączone jest tak jak wyżej, jednak mam ten sam obraz na TV co na kompie. Chciałbym mieć osobny obraz na osobnych odbiornikach. Oczywiście w dobrej jakości :smiley: jest taka możliwość? Widziałem ostatnio opcję w której użytkownik po prostu “wyrzuca” program poza monitor i pojawia się on na TV, na obu odbiornikach były inne ustawione tapety. Mogę to również stworzyć na moim PC czy nie będzie trzeba nową kartę do tego?

Użyj opcji “rozszerz” w menu które się pojawia po naciśnięciu Win+P (w Windows 7) - ewentualnie w ustawieniach rozdzielczości powinna być dostępna opcja zaznaczenia drugiego ekranu i wybrania “rozszerz pulpit do tego monitora”. W tym momencie drugi ekran staje się drugim pulpitem, w zależności od ich ustawień w ustawieniach rozdzielczości kiedy przesuniesz okno poza krawędź jednego ekranu pojawi się na drugim.

Pasek zadań widoczny będzie tylko na ekranie głównym, standardowo tapeta jest duplikowana, ale są programy które to zmieniają, np. DisplayFusion (w darmowej wersji ma m.in. różne tapety na różnych ekranach, ale nie ma rozszerzonego paska). Podobne funkcje wejdą też w w Windows 8 standardowo.