Połączenie Visty i XP kable crossover

Mam 2 sposoby połaczenia lapka z vista HP oraz XP prof.

hub do ktorego podłączony jest lapek z vista i pc z xpekeiem. IP na jednym 192.168.0.1 255.255.255.0 na drugim 192.168.0.2 255.255.255.0 Firewalle wylaczone. Xpeke widzi viste ale dostac sie na lapka nie mozan brak uprawnien. nastomiast lapek nie widzi koma (pc) w otoczeniu sieciowym. Najgorsze jest to ze xpek pinguje viste ale odwrotnie juz nie. Kable proste oczywiście.

jw. tylko kompy podlaczone bezpośrednio przez sieciówki kable skrosowany. i Juz nie iem w czym problem.

Ta sama grupa robocza?

  1. Jeśli łączysz przez sieciówki, sprobój na komputerze ktory udostepnia neta dać IP 192.168.0.1, a na drugim, żeby pobierał automatycznie. Będa się wtedy widziały i na drugim będzie net. Oczywiście, ta sama grupa robocza ułatwi sprawę.

oczywiscie ta sam grupa robocza

A jakie masz szybkości kart sieciowych ? Takie same?

identyczne 100

i dalejk nie wiem o co biega

A próbowałeś na automatycznych IP i DNS- ach ? Czy masz włączony protokół IPv6 , jeżeli tak to wyłącz i zobacz , bo sieć masz na IPv4 , tak ? Może brakować jakiegoś protokółu. Napisz jakie masz jeżeli możesz :slight_smile: Jaki masz antywirus ?

U mnie zazwyczaj pomagało uruchomienie Kreatora Konfiguracji Sieci pod XP.

Natomiast w Viście powinno być włączone udostępnianie czego tam potrzeba w opcjach sieciowych.