Połączenie WiFi lampy Mijia PHILIPS Eyecare Smart Table Lamp 2 nie do końca działa

Cześć.
Mam nadzieję że to odpowiedni dział bo wydaje mi się że problem tkwi w połączeniu sieciowym WiFi.
Mam lampę Mijia PHILIPS Eyecare Smart Table Lamp 2. W domu mam tylko internet w smartfonie i udostępniam go z tego smartfona na inne urządzenia.
Próbuję podłączyć lampę do smartfona z zainstalowaną aplikacją Mi Home. Przechodzę kilka kroków, smartfon widzi lampę, wybieram lampę i telefon łączy się z lampą przez WiFi i dalej w aplikacji Mi Home mam nieaktywny przycisk Nastpny. Nie mogę przejść do następnego kroku z instrukcji.

Łączyłem się na 2 sposoby:

  1. Lampa + smartfon udostępniający WiFi z uruchomioną aplikacją Mi Home
  2. Lampa + smartfon udostępniający WiFi +smartfon z uruchomioną aplikacją Mi Home

Według ej instrukcji: https://www.gearbest.com/blog/how-to/how-to-connect-xiaomi-philips-eyecare-lamp-2-to-phone-1726 robię wszystko do kroku 4 włącznie z 4. A na pierwszym ekranie z kolejnego kroku mam nieaktywny przycisk Następny.

A czy w tej instrukcji też jest to tak bezsensu połączone jak u Ciebie? Próbowałeś połączyć lampę przez inny router i telefon przez ten sam - inny - router?