Połączenie Wifi między tel. a komputerem

Witam.

Mam telefon Samsung I5700 Galaxy który posiada Wifi. Moje pytanie brzmi czy wystarczy mi kupić zwykły router bezprzewodowy np. http://allegro.pl/tp-link-tl-wr340g-ap- … 99143.html abym mógł połączyć telefon z internetem?

Z góry dziękuję za pomoc.

Jeśli masz internet z kablówki (UPC, Vectra, itp) to tak, ten w zupełności Ci wystarczy. Jeśli masz Neo, Netię, itp to będziesz musiał wpiąć go za modemem.

Mam internet z neti używam routera pentagram cerberus ale chcę mieć internet w telefonie. Czyli moge podłączyć zamast pentagrama wyżej podany tp-link i moge z niego kożystać tak jak z ceberusa oraz mieć wifi w powietrzu? Pentagrama używam tylko do jednego komputera.

Tak, wystarczy podłączyć i skonfigurować tplinka w miejsce pentagrama. Chyba, że masz duże mieszkanie to wtedy trzeba by było się zastanowić nad jakimś mocniejszym routerem.

Mam mały dom. Czyli podłączam kabel lan mięczy routerem a komputerem podłączam kabel od gniazdka tel do routera konfiguruje to na stronce i to wszystko?

Czyli ten pentagram to router ADSL, tplink to DSL. Więc zamiana pentagrama na tego tplinka jednak nie wchodzi w grę.

Musisz kupić router ADSL, np. TP-LINK W8901G, D-LINK G604T.

Co do wyboru mogę tylko powiedzieć, że mam dwa tplinki wr340 i nie mam z nimi najmniejszych problemów, ale lepiej poczekaj aż ktoś się wypowie na temat routerów ADSL.

Chyba, że masz sam modem od netii to wtedy można router dsl podłączyć do modemu jeśli ma wyjście RJ-45.

Aha czyli już wiem musze kupić ruter który będzie działał jako modem. Ile taki D-LINK G604T ma zasięgu

Prawdopodobnie tyle co każdy inny w podobnej cenie. U mnie tplink wystarcza na na dwa poziomy, w sumie około 60m2.