Połączenie XP PROF i VISTY

Witam

Mam poważny problem

Kupiłem lapsa z vistą i chcę go połączyć z kompem z XP prof. na którym działa neostrada posiadam kabelek crossover

wszystko podłączone niby ok ale nie

internet na lapsie chodzi ale

nie widzą sie nawzajem, chciałem po przesyłać parę plików z xp na lapsa i nic

zainstalowałem

Windows XP-KB922120-v5-x86-PLK

i o cudo vista widzi xp

ale nie mam żadnych plików udostępnionych

ktoś napisał żeby zmostkować dwa połączenia ale nie wiem jak i cały czas wyskakuje że nie można

grupa robocza taka sama

IP jest ok

czy ktoś wie jak to zrobić ??

Lepiej żeby oba kompy się widziały wzajemnie. Włącz odpowiednie opcje w centrum sieci i udostępniania (conajmniej 3 od góry) w panelu sterowania w Viście… a potem jeszcze w XP to samo, tylko nie mam teraz przed sobą panelu sterowania z XP i nie widzę jak tam się te opcje nazywają i gdzie są, ale to intuicyjnie przecież idzie odnaleźć:P

testowałem lapsa u mojego brata on ma router z wifi i u niego działa zmieniłem tylko grupę roboczą i ok wszystko śmiga

muszę postawić system na nowo na kompie bo parę virusów sie w waliło i straszny bałagan mam

jak postawię system to napiszę jak poszło

dzięki za pomoc a mam włączone 4-5 opcji od góry

i w xp też podobnie

i nadal nie widzę się nawzajem i net jest

na obu

Kup sobie router. Podziel sygnał routerem oba kompy bedą miec dostęp do internetu niezależnie od tego drugiego komputera. I bedą sie widzieć :wink:

ale ja nie chce kupować bo mi sie to nie opłaca ponieważ mam neo i niedługo jadę za granice i mi to jest potrzebne tylko do ustawienia i do przesyłu paru plików ale widzę że się nie da inaczej tylko płytka

dzięki