Połączenie z internetem bezprzewodowo

Mam problem z połączeniem bezprzewodowo laptopa z internetem. Gdy próbuje połączyć się z moją siecią bezprzewodowo dostaje komunikat : ograniczenie lub brak łączności: Z tym internetem jest już podłączony inny laptop bezprzewodowo i wszystko działa super. Nie bardzo wiem co zrobic. Próbowałem podłączyć przez kabel, ale także bez skutku. Dodam, iż laptop wcześniej podłączony był i innym wirelessem i działało super…

Dodane 14.02.2010 (N) 10:40

Ma ktoś może pomysł. Może trzeba coś zmienić w ustawieniach. Dzięki i czekam na pomoc…

Wróżka wyjechała na ferie.

Napisz w jaki sposób łączysz się bezprzewodowo z Internetem. Przecież nie bezpośrednio. Czy masz udostępnione połączenie z komp. stacjonarnego, czy masz router lub access point (JAKI?), czy może w jakiś inny sposób?

Sorka. Posiadam router Thompson Tg585 v7 w Virgin (uk).

Dodane 14.02.2010 (N) 14:07

Wrzuciłem manager Virgin i dostałem komunikat : Unsupported wireless adapter:

i

: Your wireless adapter does not support WPA. Please use a wireless adapter that supports WPA, or connect to the router with an Ethernet cable.

Czyli nie ma szans na połączenie bezprzewodowe?

Lapton to Toshiba SP6100

Wyłącz w routerze szyfrowanie i zobacz, jak będzie.

Ten komunikat wskazuje na to, że karta bezprzewodowa w laptopie nie obsługuje szyfrowania WPA. Jest to jednak raczej mało prawdopodobne.

A co wtedy pokazywał?

Kablem już podłączyłem i działa. Teraz spróbuje podłączyć bezprzewodowo tak jak piszesz… Zobaczymy co się stanie…