Połączenie z internetem jest, a internetu nie ma

Mam problem, ponieważ do kompa mam podłączoną neostradę i niby jest ok, połączenie jest, wszystko gra… Z tym że jak włączę przeglądarkę to internetu nie ma… Mam dwa systemy na kompie, linuxa i xp - na obu nie działa. Co zrobić żeby zaczęło działać?

Wpisz w przeglądarce w pasku 213.180.146.27. Jest to adres IP onetu. Daj znać czy załadowało stronę? Pozdrawiam

Może padły DNS-y ?

Przez router czy winmodem na USB ?

Co to znaczy wszystko gra? Podaj jakieś przykłady sprawdzania połączenia, byśmy wiedzieli, co znaczy “wszystko gra”, bo piszesz, że jest “niby OK” z połączeniem.

Ja tak przy okazji podłączam się do wątku i może znajdę też odpowiedź na podobny problem …

U kolegi instalowałem F- Secure i przy okazji odinstalowałem NOD32 któremu wygasła licencja …

W treyu miał jakieś dziwne ikonki od jakiegoś programu Cfos , MSI live monitor … poza tym zaczął wyskakiwać komunikat o jakimś auto feedback … ale efekt końcowy był taki że komputer mimo poprawnego połączenia z internetem nie chciał ruszyć … ani F-Secure się nie zaktualizował , ani Firefox nie ruszył … a patrząc w połączenia sieciowe wszystko było OK , …

Poza tym jeden ze znjaomych kazał mi sprawdzić czy modem jest widoczny na serwerze … sprawdzałem adres DNS , bramę i serwer DNS … wszystko by wskazywało że jest OK … podłączyliśmy starego kompa który kiedyś kolega eksploatował dawno temu i … okazało się że ruszył , ze starymi programami które już dawno są nieaktualne , Firefox znalazł strony www .

Gdzie szukać winy w tym że nowy po instalce nie chce łączyć się z internetem ? Konflikt programowy czy … nie mam pomysłów , może ktoś coś doradzi , pomoże ?

… a tak przy okazji czemu nie mogłem zalogować się na stary nick … no może nie było mnie tu trochę dłużej , ale musiał znów się zarejestrować !

Pewnie winny będzie program Cfos jest on odpowiedzialny za modelowanie ruchu internetowego

… no właśnie tak myślałem , nie znam ogólnie tego programu - kiedyś koledze zainstalował ten program jakiś czarodziej który wmówił mu że jego net rozwinie bajeczną prędkość …

… tylko tak myślę sobie dlaczego wcześniej ten program nie blokował internetu ? … czy to możliwe że miał przypisany program wcześniejszy , że te programy współpracowały ? … że NOD32 i Cfos to zgrany duet …a F-Secure i Cfos to już programy które na siebie źle wpływają !?

… kolega jest przekonany że ten Cfos to program który czyni cuda … a może jednak go odinstalować ? … pomoże ?

Dodane 08.09.2010 (Śr) 10:12

Problemów - ciąg dalszy … a co za tym idzie , nietypowa sytuacja nie rozwiązuje się !

Odinstalowałem tego Cfos i nadal nie było internetu … Dokładnie przejrzałem ikonki z treya … miedzy innymi też był Outpost Firewall - może on coś miesza ? … W każdym razie ciągle próbowałem , zacząłem nawet grzebać w ustawieniach F-Secure … no i dopiero w zakładce “Osłona internetowa” gdzie określa się rozmiar ochrony - ustawiłem “zezwalaj na wszystko” tym samym rezygnując z ochrony :frowning:

No i okazało się że net ruszył , stronki zaczęły się otwierać z sam F-Secure zaktualizował bazę …

O co tu może chodzić - czyżby ten Outpost nie dał się dublować ?

Jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim banałem …