Połączenie z internetem

Witam, mam problem z internetem, proszę o dogłębne przeczytanie mojego problemu.

Dzisiaj po powrocie ze szkoły chciałem wejść do internetu, udało się na 10-15 sek. potem internet padł. Robiłem standardowe rzeczy, ażeby internet powrócił, lecz to nie pomogło. Byłem zmuszony zrobić format komputera, pragnę przypomnieć, iż przedwczoraj też robiłem formatowanie komputera, lecz w tamten dzień jak i wczorajszy wszystko śmigało w należytym porządku. Także zrobiłem przed chwilą formatowanie komputera, zainstalowałem dobry (na płycie mam sterownik do karty sieciowej) sterownik do karty sieciowej. Podłączam kabel i niestety to samo . Lecz zawsze mój komputer jest podłączony kablem sieciowym do routera, a router ma kabelek do modemu. Wszystko jasne, lecz teraz internet nie chce mi chodzić na tym sformatowanym komputerze, nawet jak podłącze kabel bezpośrednio z komputera do modemu, nie wspomnę już nawet przez router. Ale dziw mnie bierze, że jak podłącze laptopa bezpośrednio z modemem to wszystko, ładnie internet śmiga.

Także nie wiem co jest przyczyną, mogę jedynie gdybać i wydaje mi się, że może to jest :

karta sieciowa w PC (po formacie, zainstalowaniu odpowiedniego sterownika powinno śmigać, a tak nie jest).

chcę wspomnieć, że przed robieniem dzisiejszego formata, to karta sieciowa piszczała, (albo coś w kompie) jak wyciągnąłem kabel sieciowy

router ? - to czysty strzał, jeszcze później napiszę, ale może coś z routerem jest nie tak, bo nawet laptopy w domku nie mają internetu.

:

Modem, oraz 2 kable sieciowe są wg mnie w 100% działające. (sprawdzałem) gdyby modem nie działał, to bym tego postu nie napisał Ma ktoś jakiś pomysł z tym problemem ? aha dzwoniłem do administratora sieci, to oni żadnych przerw/resetów nie robią i nie robili oraz nie będą robić, to problem musi być z mojej strony.

Pomocy ! Z góry dziękuję.

Proszę o konstruktywne i odpowiedzi osób co się znają. Posty typu “zrób formata” na pewno mi nie pomogą.

Format to już ostateczność, należy go traktować jak zakup nowego tv - dopiero gdy nie da się usunąć usterki w inny sposób.

Oprócz sugerowanej przez ciebie możliwej usterki karty sieciowej lub routera dodałbym jeszcze do tego możliwą infekcję jakimś wirusem.

Mogła się ona wdać na nowy system jeżeli:

  1. [*:1edtn323]w systemie był wirus bazujący na pliku autorun.inf a nie zostały sformatowane wszystkie dyski (dyski fizyczne, partycje);

Makavelo , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978