Połączenie z maszyną wirtualną w Linux Mint

Witam. Mam taki problem. Do poniedziałku powinienem połączyć się z maszyną wirtualną. Znam swój login, hasło, nazwę serwera, nazwę i IP mojej maszyny oraz mam instrukcję jak to zrobić na Windows 10. Wg instrukcji powinienem zainstalować Forti Client, potem w ustawieniach VPN dodać połączenie VPN i w formularzu, który się pojawi wypełnić tylko pole „nazwa lub adres serwera” i przy pierwszym połączeniu podać moje dane logowania. Po zalogowaniu łączę się z maszyną przez gotowy plik *.rdp, który już mam.

Tymczasem szukając jakichś analogii w Linuxie wygląda to jednak inaczej. Zainstalowałem FortiClient. W ustawieniach wybieram Network → Add VPN i teraz mam do wyboru: „Open VPN”, „PPTP - Point To Point Tunneling Protocol” oraz „Import from file”. Import pliku nic mi chyba nie da, bo mam tylko ten RDP. Dla dwóch pierwszych opcji są dostępne następne trzy:
„Identity”, „IPv4” oraz „IPv6”. Skłaniałbym się ku którejś z dwóch ostatnich, bo tylko tam jest pole „serwer”. Pól do wypełnienia jest jednak trochę więcej: adress, netmask, gateway, metrik, a powinno się obejść bez tego, skoro jest to możliwe na innym systemie.

Byłbym wdzięczny za pomoc.