Połączenie z modemem przez usb

mam internet kablowy i dziwny problem z lapkiem który łączy mi się tym modemem z internetem tylko przez zwykły kabel z takim łączem przezroczystym na końcu (nie mam pojęcia jak on się fachowo nazywa). natomiast jak chce się połączyć przez kabelek usb to wyskakuje mi informacja, że trzeba zainstalować sprzęt i czy chcę wyszukać sterowniki automatycznie czy ręcznie… jak nie znajduje mi sterów nigdzie (bo ich nie ma, przez drugi kabel łączy się normalnie) to wyskakuje dymek, że sprzęt może działać niepoprawnie no i internet nie łączy… da się coś z tym zrobić? próbowałam w dwóch różnych miejscach w różnych sieciach kablowych się do neta podłączać i w obu przypadkach było tak samo…

Jeśli łączysz się z modemem kablem RJ45 bo tak się nazywają te przeźroczyste wtyczki to modem dla komputera jest „przeźroczysty” jako sprzęt, natomiast połączenie usb powoduje, że modem staje się sprzętem rozpoznawalnym przez system stąd prośba o sterowniki.

Jaki to modem i po co chcesz łączyć się przez USB??

modem Terayon jakiś tam ^^ kabel od usb mam aktualnie dużo dłuższy niż ten R jak mu tam :wink: chciałam tak po prostu wiedzieć, czy da się temu coś zaradzić… w sumie na innym lapku przez usb łączy się ten modem poprawnie

Da się jeśli zainstalujesz sterowniki do tego modemu wtedy możesz korzystać z kabla USB

podaj model modemu to postaram sie namierzyć sterowniki!!

hmm jeżeli takowe są :slight_smile: spoko, poszukam sama wtedy, jeśli naprawdę będzie mi to potrzebne, nie będę Ci robiła problemu :smiley: dzięki

Nie ma za co pozdrawiam!! :slight_smile: