Połączenie z routerem jest , brak internetu, router wrt54gc

Witam mam następujący i bardzo dziwny problem otóż mam router Linksys wrt54gc i do niedawna wszystko było w porządku jednak od pewnego czasu zauważyłem że miałem połączenie z routerem a nie z internetem, tak więc spróbowałem podłączyć kabel bezpośrednio do laptopa (Asus eeepc 1215N system Windows 7)i o dziwo również tego internetu nie mialem, to postanowiłem że podłącze kabel nie do wejścia “internet” na routerze tylko pod któreś z 4 wejść na ethernet i o dziwo internet działa ! moje pytanie jest takie co się po przestawiało lub pomieszało robiłem kilka razy reset routera nic nie pomaga jest to samo najlepsze jest to że gdy podłącze kabel pod któreś z 4 gniazd ethernet wtedy nie mogę dostać się do ustawień routera (tzw 192.168.1.1) a gdy odłącze ten kabel zupełnie lub podłącze go do gniazda “Internet” wchodzę do ustawień bezproblemowo , zaznaczę że w menadżerze mam 2 wyłączone tzw. ISATAPY , wygląda to tak jakby nie było problemu otóż jest ponieważ zdarza się że nie mam internetu w żadnym z gniazd ani “internet” ani “ethernet” ani bezpośrednio, z góry dziękuje za odp. :slight_smile: up

w Linksysach (nie wiem jak w innych) jest opcja blokowania dostępu do ustawień:

  • ze strony LAN

  • ze strony WLAN

  • ze strony Internetu

Czyli można ustawić aby tylko poprzez określoną metodę można było się z nim połączyć… To apropo ustawień i dostępu do nich.

Jeśli chodzi o brak połączenia z siecią do której jesteś podpięty(bo nie jest to bezpośrednio internet), problemem może być złe dane połączenia do serwera, który to połączenie udostępnia(tak samo może być po drugiej stronie, czyli ten serwer ma cos inaczej ustawione i u Ciebie nie działa)

Polecam zresetować i wprowadzić do routera na świeżo dane, jeśli będą problemy odezwać się do osoby, która ten internet udostępnia.

czyli mogę z poziomu komputera skonfigurować go w jakiś sposób ?