Połączenie z serwerem ze zdalnej lokalizacji po VPN

Cześć Wszystkim,

Jestem trochę cienki w temacie sieci komputerowych więc bardzo proszę o pomoc w konfiguracji.

Mam zestawiony tunel VPN do centrali firmy

Usiłuję połączyć komputer z serwerem firmowym w centrali po tym właśnie tunelu.

adres serwera to:

IP 192.168.1.200

komputer w lokalizacji zdalnej jest podpięty bezpośrednio do firewalla, nie ma tam żadnych innych urządzeń sieciowych

adres tego komputera wpisałem następująco:

IP 192.168.3.80

maskę 255.255.255.0

bramkę 192.168.4.254

adresy firewalli po stronach:

centrala: 192.168.2.249

punkt poza 192.168.4.254

może mam ustawić jakiś routing na tym kompie?

co robię nie tak?

dokładnie rzecz biorąc chodzi mi o podłączenie się poprzez zdalny pulpit do serwera, lokalnie mi to działało ale zdalnie to już mam właśnie problem z nawiązaniem połączenia z centralą

Że tak się głupio zapytam, próbujesz się łaczyć przez internet? Jeśli tak, to przede wszystkim masz złą adresację. Tak poza tym, to na czym ten VPN jest oparty? PPTP, IPSec, SSTP, OpenVPN? Jeśli jesteś w tym cienki, poproś firmowego administratora, aby skonfigurował Ci połączenie z siecią, w końcu firma mu za to płaci.

tunel VPN jest postawiony na DSLu

oparty na IPSec

zapłaciliśmy firmie informatycznej za postawienie tunelu jakiś czas temu

ja i moja firma chcieliśmy uniknąć dodatkowych kosztów związanych z ponownym wzywaniem informatyka i spróbować dokończyć to we własnym zakresie

Nie napisałeś czy chcesz łączyć się przez internet, bo domyślam się, że o to Ci chodzi. Jeśli tak, to przede wszystkim potrzebny Ci jest adres publiczny serwera VPN, to co podałeś to adresy prywatne, z których korzysta się w sieciach LAN i jak próbujesz łączyć się z tym adresem dlatego Ci to nie działa.

Rozumiem, że to wszystko działa pod Windowsem, tak? Jeśli tak, to tu masz ładnie pokazane jak stworzyć połączenie VPN remote access w oparciu o protokół IPSec :arrow: http://youtu.be/SDjmU1l_pDg

Tak, wszystko na Windowsie, Komp Win7, Serwer Win Serwer 2008

chyba jestem za cienki by to zrobić ;/

no chyba łączę się po internecie skoro ten tunel jest postawiony na DSLu mimo że na stanowisku nie mam dostępu do internetu ale to za sprawą pominięcia wpisania DNSów bo nie chodzi o to by tam był internet

skąd wezmę adres publiczny serwera VPN ?

ma to jakiś związek z adresacją urządzeń zestawiających po obu stronach? tj z wydruku do umowy z TP - parametry techniczne - “adres dostępny dla abonenta”?

z filmiku nie bardzo rozumiem skąd mam wziąć nazwę użytkownika i hasło, sam to nadaje w chwili konfigurowania połączenia czy muszę skądś to mieć?

temat do zamknięcia

 

konfiguracja okazała się prostsza niż myślałem i obyło się bez tworzenia połączenia VPN w systemie

 

Najprościej, to sprawdzić na serwerze jaki ma adres IP.

 

 

Nazwa użytkownika i hasło jest takie samo jak konto użytkownika w systemie.

 

 

Możesz napisać o co dokładnie chodzi? Jeśli podłączyłeś się po prostu pod serwer po adresie IP, to VPN ma tu za zadanie szyfrować transmisję, jeśli łączysz się zwyczajnie po IP z serwerem, to wszystko co wysyłasz jest jawne.

Takie może głupie pytanie ale wytłumaczę iż na Virtualce mam dla celów edukacyjnych postawiony serwer 2008 R2 i W 7 i uczę się zarządzania itp serwerem…

 

Podpowiedzcie po połączeniu poprzez VPN z serwerem poprzez konto administratora co mogę poprzez to zrobić ??

To nie działa na zasadzie zdalnego pulpitu ???