"Połączenie z serwerem zostało zresetowane"

Witam Wszystkich!

Mam od niedawna pewien problem, mianowicie:

Nie mogę do końca ściągnąć plików z takich serwerów jak Rapidshare, Hotfile, Goldfile itp itd Po prostu przy samym końcu ściągania w IE pojawia się okno z komunikatem:

87954769.jpg

Natomiast w przeglądarce Opera przy kończeniu ściągania wyskakuje “BŁĄD” dodam, że programy ze strony “dobreprogramy” czy innych tego typu ściąga bezproblemowo. Dzwoniłem dzisiaj do Netii, gdyż oni są moim operatorem, ale nie maja pojęcia z czego to może być, pliki ze stron ściąga normalnie, nawet z ich strony do sprawdzania łącza “czas.pol.pl” ściągą pliki całkowicie, więc tylko serwery, które wymieniłem wyżej itp mają ten problem.

Może ktoś z Was miał też taki problem i wie jak go rozwiązać??

Pozdrawiam,

apik

Więc oto kolejny dowód że kradzione nie tuczy …

Veers - wiem, że nie ja tu jestem moderatorem, ale co Twój komentarz wnosi do tego tematu? Po protu próbuje ściągnąć obojętnie jaki plik z serwerów tego typu i się nie da,a że akurat print screen trafił na alcohol to trudno.

Veers ma rację, widocznie twój antywirus blokuje pobranie owego pliku, gdyż jak się domyślam, traktuje on CRACK’a za potencjalnie niebezpieczną aplikację.

Ale czytajcie uważnie! Z każdym plikiem jest tak samo, nie tylko z alcoholem. Alcohol trafił na print screen jako przykład błędu, który wyskakuje.

Nie z każdym - bo jak sam wspomniałeś - pliki np. z DP ściągają się bez problemu. Osobiście - podzielam zdanie dawidka11 - to co próbujesz ściągnąć zostaje zablokowane przez system ochronny twojego systemu (firewall ? antywirus ? - nie mnie to zgadywać). Rozwiązanie nasuwa się samo: wyłącz ochronę systemu. Jeśli to fałszywy alarm - będziesz opływał w “dostatki” - jeśli alarm nie jest fałszywy - to pojawisz się tu wkrótce z litanią próśb o pomoc w usunięciu trojana / wirusa / “zamulonego” komputera.

Trzecia możliwość - to sprawdzenie logów oprogramowania ochronnego, by poznać powód blokady. Ale to wymaga poświęcenia …

Co zaś się tyczy komentarza: dawno już nie zaglądałem do regulaminu (może coś się zmieniło?) - ale utkwiło mi w pamięci sformułowanie: “piratom nie pomagamy”.

od zawsze używam Avast’a wcześniej Home teraz Free i nie było nigdy problemów. Dziwne tylko, że z żadnych serwerów nie potrafi ściagnąc pliku, a z dobrych programów czy dajmy na to strone avast ściagają sie normalnie!

AVAST na pewno nic nie blokuje bo nie ma czym!

To ciekawe jak twoim zdaniem broni system przed infekcjami, skoro “nie ma czym”. Chyba… że … masz go tylko zainstalowanego, z wyłączonymi wszystkimi modułami ochronnymi (czyli jako zwykły ozdobnik, albo jak niektórzy mówią - placebo).

Chodzi o to, że nie ma firewall’a, więc tak jak poprzednia wersja Home 4.8 ściągnie każdy plik tylko może go wykryć jako wirusa, a nie że nie ściągnie w ogóle. Korzystałeś kiedyś z Avasta? Albo np na stronie wykryje trojana itp

Proszę o zamkniecie tematu bo ta rozmowa zmierza do nikąd!

Nie używam Avasta, ale o ile mi wiadomo - posiada on opcję “Osłony WWW”, a także analizy heurystycznej plików w czasie rzeczywistym, a to oznacza że pobierany plik jest skanowany pod koniec pobierania (kiedy jest kompletny - ale jeszcze znajduje się gdzieś w pamięci operacyjnej) i kiedy Avast rozpozna nawet potencjalne zagrożenie - zerwie połączenie. Nie wystarczy “mieć” program. Trzeba jeszcze go potrafić obsługiwać.

Teraz temat można zamknąć.