Połaczenie zdalne ssh putty-opensuse


(Macbaz) #1

Witam

Skonfigurowałem w Opensuse protokół SSH, mainowicie zalaczylem usługe sshd demona, odblokowalem na firewalu port dla ssh.

Utworzyłem za pomoca komendy ssh-keygen -t rsa klucz prywatny i publiczny i teraz potrzebuje przeniesc klucz prywatny do windowsa , zeby putty go wczytał, jak to zrobić, windows i linux(wirtualna maszyna) sa w jednej sieci ( polaczenie mostkowe).

Bo jak sie teraz loguje z putty to nie prosi o passphrase ani o nic, tylko haslo do konta uzytkownika pod linuxem, tak jakby to bylo tylko polaczenie telnet.

Prosze o pomoc


(P3ko00) #2

Najprościej to ściągnij sobie darmowy program WinSCP na Windows’a. Odpal program na Windzie i połącz się do Linuksa przez port ten sam co SSH (czyli 22) i ściągnij sobie klucz. Później zapodaj klucz do PuTTY i po sprawie.


(Kaka') #3

macbaz ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, itd.). Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif