Połączenie ze sobą 2 kabli DP jako przedłużka

Witam,
Potrzebuje na szybko połączyć 4 monitory z wejściem DP do karty graficznej (łączone są do niej zapomocą przejsciówki z DP na miniDP). Problem jest taki, że odległość jaka będzie dzielić monitory i komputer to około 8m. Z tego co szukałem na necie to są do kupienia kable DP o długości 10 metrów, ale są one albo na zamówienie, albo sklep w którym można je odebrać jest barrdzo daleko ode mnie. I tutaj nasuwa się moje pytanie. Czy można ze sobą połączyć 2 kable o długości 5 metrów i to potem na przejsciówkę z DP na miniDP do karty graficznej? Nigdy czegoś takiego nie robiłem, ale teoretycznie powinna to działać, bo zamiast jednego kabla 10m będą 2 kable, z których jeden będzie przedłużką i będzie dawany sygnał wciąż 1:1. Sprawa jest dość pilna dlatego muszę mieć pewność, że to rozwiązanie zadziała.

najważniejszym czynnikiem będzie tutaj nie samo połączenie tylko na ile metrów można użyć dowolnej jakości przewodu DP, 10m to długi kabel więc też musi być odpowiednio zrobiony, na najtańszym będzie ci obraz zanikał i będą się pojawiać artefakty w stylu zakłóceń na kablówce.