Połączenie ze zmianą MAC

Cześć

Posiadam lapka acer aspire.Miałem już zainstalowane 3 systemy.Windows XP,Windows 7 Ultimate i oryginalnie mam teraz Viste.

Mam drugiego kompa ale stacjonarnego.W XP i Seven odłączyłem kabel DSL z karty i podłączyłem do lapka oraz zmieniłem adres sieciowy MAC na ten co mam w stacjonarnym i net działał!.

W Viscie mam problem.Robię to samo i problem. “Konflikt adresów IP.Sprawdź czy w twoim otoczeniu coś tam blelee.”.Dziwne ze w tamtych nie potrzeba było żadnych dodatkowych informacji.Tu jest problem.Wie ktoś może jak to ominąć albo uruchomić to na Viscie ?.

pozdrawiam

i czekam na odp

Hej,

Błąd taki występuje w sytuacji, gdy w sieci dwóm komputerom przydzielony zostanie taki sam adres IP. Rozumiem, że w sieci lokalnej, w której działasz, zabezpieczenia działają na podstawie adresów MAC kart. W takim przypadku każdy komputer z tym samym MAC’kiem karty otrzyma dokładnie ten sam adres IP. Jeśli podłączysz dwa komputery o tym samym numerze karty, jeden z niech otrzyma IP, a drugi już nie - zakończy się komunikatem o konflikcie adresów IP. Ogólnie więc jeśli masz zmienione adresy MAC, dwa komputery nie będą poprawnie pracować w takiej sieci; osobno tak, razem niestety nie…

Pozdrawiam,

Dimatheus