Połączennie laptopa z monitorem

Witam,
czy i jak mogę podłączyć laptop -gniazdo HDMI z monitorem gniazdo Displayport. Laptop to Lenovo Yoga 520, monitor Dell

Dowolnym adaptorem do tego przeznaczonym, koszt od 20zł w górę.

Sekunda, w drugą stronę…
Zwykły kabel, HDMI i DisplayPort są sygnałowo takie same, tylko wtyczki różne.

Dziękuję, ale tak się nie da. Twoja propozycje dotyczą odwrotnej sytuacji laptop Display Port - monitor HDMI. Jak pisałem w laptopie mam gniazdo HDMI, a w monitorze Display port

Jeszcze raz… (mówię o tym drugim kablu). To jest przewód bez żadnej logiki; tam nie ma żadnego układu definiującego ‘kierunkowość’, bo to pewnie masz na myśli. Wpinasz do laptopa końcówkę HDMI, to monitora Display Port.

W sklepie komputerowym otrzymałem informację, że te kable są jednokierunkowe, a ja jadę pod włos. Próbowałem już zwykłe kable oraz adaptery i nic

Napisz:

  • jak teraz masz i jak Ci działa (jaka karta graficzna, z jakiego gniazda korzystasz),
  • czy jednocześnie podłączasz drugi monitor.

Laptop to Yoga 520 i7 8gen grafika Intel złącze HDMI, monitor Dell Q27… cali złącze Display Port próbuję podłączyć jako drugi monitor. Przy pomocy kabla lub adaptera się nie da. Monitor nie dostaje sygnału. Próbowałem z kablem i z adapterem

Po podłączeniu przewodu w managerze urządzeń nie widać też drugiego monitora? Czy jak wciśniesz (po podłączeniu) klawisz ‘Windows’ i trzymając klawisz ‘P’, to się nie przełącza?

w laptopie pojawia się wybór opcji wyświetlania na dwóch monitorów, ale monitor wyświetla brak sygnału

Niestety Adaptery DP-HDMI są kierunkowe i zazwyczaj kierunek to Żródło DP, Odbiornik HDMI. Masz nietypową sytuację, bo potrzebujesz iść w druga stronę.

Jedyny sprzęt jaki znalazłem:

Potrzebujesz aktywnego konwertera.

Poważnie? Aż zobaczę w domu, otworzę ‘kabel’, który może mieć jakąś logikę. Zaskoczyłeś mnie.

Z tego co wyczytałem na ten temat - sam się trochę zdziwiłem - to przez pewne różnice w sygnale nie ma możliwości puszczenia sygnału HDMI do odbiornika DP. Generalnie zasada jest zazwyczaj taka, że adapter idzie do źródła, bo on musi wiedzieć jaki sygnał ma przetworzyć. Generalnie zgadzałoby się to, dlaczego adapter DP do DVI nie działał u mnie w firmie jak podłączyłem go do monitor, a działał na wcześniejszym zestawie, podłączony do komputera.

Dziękuję za wyczerpującą informację. Mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego nie mogę podłączyć w/w laptopa przez rozdzielacz HDMI z gniazdem HDMI monitora. Monitor mam połączony z komputerem stacjonarnym i chcę od czasu do czasu podpiąć laptop.

Może ten sam problem. Wiem, że są rozdzielacze dwukierunkowe z przełącznikiem tj. wybierasz czy podłączyłeś adapter do monitora czy do komputera. Są też takie, które mają dwa wejścia i jedno wyjście z przełącznikiem oraz jedno wejście i dwa wyjścia.

W pierwszym przypadku dwa komputery do jednego monitora, w drugim jeden komputer i dwa monitory.

https://sklepwideo.pl/splittery-przelaczniki-hdmi-c-19_53.html

Rozdzielacz mam dobry, 3 wejścia jedno wyjście. Komputer stacjonarny działa na wszystkich wejściach, laptop na żadnym. W monitorze mam jedno wejście HDMI i 2 DP. Nie chcę przepiać kabli HDMI (monitor dostaje sygnał tyko gdy jest podłączony bezpośrednio z laptopem)

Musiałbyś sprawdzić czy to nie problem ze standardem HDMI. W laptopie nowszy, rozdzielacz ma starszy i jest kłopot, lub na odwrót. Nie wiem, kombinuję tylko.