Połącznie komputer-monitor HDMI > DVI-D > VGA

Mam komputer ze zintegrowaną grafiką Intel HD Graphics 620 z wyjściem HDMI oraz stary monitor, który ma tylko wejście VGA.
Czy połączenie obu urządzeń poprzez dwie przejściówki - tzn.: wpinam do kompa przejściówkę HDMI > DVI-D (1), do niej przejściówkę DVI-D > VGA (2), a do niej kabel VGA - VGA, który podłączam do monitora - da w miarę normalny obraz? Zasadniczo sygnał jest degradowany, dlatego wiadomo, że jakość nie będzie idealna, ale bardziej interesuje mnie czy obraz nie będzie np. “klatkował”, zrywał sygnału, itp?

(1): https://images.morele.net/full/803569_0_f.jpeg
(2): https://obrazki.elektroda.pl/2123861500_1431528108.jpg

DVI-D i HDMI to złącza cyfrowe, więc gdzieś po drodze musi pojawić się konwerter na sygnał analogowy. Kombinowanie jak koń pod górę nic nie da, sama przejściówka nie wystarczy na pewno.

No nie do końca, bo jeśli do gniazda DVI-D (cyfrowe) w karcie graficznej w moim PC podepnę adapter DVI-D > VGA, a do niego kabel VGA (analog), to obraz na monitorze wyświetla się przecież normalnie - konwerter zatem nie jest potrzebny. Pytanie więc, czy jeśli kupię ów adapter HDMI > DVI-D i podepnę go między komputer a przejściówkę DVI-D > VGA, to obraz również pojawi się normalnie - czy owa dodatkowa przejściówka coś zmienia?

DVD-D to wyłącznie cyfrówka, brak wyjścia analogowego.

DVI-I > VGA, teraz tak.

Sory, mój błąd, chodziło o DVI-I (wszystkie piny). A więc mam przejściówkę DVI-I > VGA i chcę kupić przejściówkę HDMI > DVI-I :slight_smile:

Ale przejściówka DVI-I działa tylko gdy masz takie wyprowadzenia na karcie (anolog+cyfra). Hdmi i DVI-D to jak pisałem złącza wyłącznie cyfrowe.

Ok, rozumiem. Czyli z HDMI nie idzie sygnał analogowy, więc niezależnie od konfiguracji na kablu VGA nie będzie żadnego sygnału, no chyba że zastosuje się jakiś konwerter sygnału cyfrowego do analogowego.
Dzięki za informacje :slight_smile: