Połącznie komputer-monitor HDMI > DVI-D > VGA

(marivsh) #1

Mam komputer ze zintegrowaną grafiką Intel HD Graphics 620 z wyjściem HDMI oraz stary monitor, który ma tylko wejście VGA.
Czy połączenie obu urządzeń poprzez dwie przejściówki - tzn.: wpinam do kompa przejściówkę HDMI > DVI-D (1), do niej przejściówkę DVI-D > VGA (2), a do niej kabel VGA - VGA, który podłączam do monitora - da w miarę normalny obraz? Zasadniczo sygnał jest degradowany, dlatego wiadomo, że jakość nie będzie idealna, ale bardziej interesuje mnie czy obraz nie będzie np. “klatkował”, zrywał sygnału, itp?

(1): https://images.morele.net/full/803569_0_f.jpeg
(2): https://obrazki.elektroda.pl/2123861500_1431528108.jpg

(Longhorn2009) #2

DVI-D i HDMI to złącza cyfrowe, więc gdzieś po drodze musi pojawić się konwerter na sygnał analogowy. Kombinowanie jak koń pod górę nic nie da, sama przejściówka nie wystarczy na pewno.

(marivsh) #3

No nie do końca, bo jeśli do gniazda DVI-D (cyfrowe) w karcie graficznej w moim PC podepnę adapter DVI-D > VGA, a do niego kabel VGA (analog), to obraz na monitorze wyświetla się przecież normalnie - konwerter zatem nie jest potrzebny. Pytanie więc, czy jeśli kupię ów adapter HDMI > DVI-D i podepnę go między komputer a przejściówkę DVI-D > VGA, to obraz również pojawi się normalnie - czy owa dodatkowa przejściówka coś zmienia?

(JNJN) #4

DVD-D to wyłącznie cyfrówka, brak wyjścia analogowego.

DVI-I > VGA, teraz tak.

(marivsh) #5

Sory, mój błąd, chodziło o DVI-I (wszystkie piny). A więc mam przejściówkę DVI-I > VGA i chcę kupić przejściówkę HDMI > DVI-I :slight_smile:

(Longhorn2009) #6

Ale przejściówka DVI-I działa tylko gdy masz takie wyprowadzenia na karcie (anolog+cyfra). Hdmi i DVI-D to jak pisałem złącza wyłącznie cyfrowe.

(marivsh) #7

Ok, rozumiem. Czyli z HDMI nie idzie sygnał analogowy, więc niezależnie od konfiguracji na kablu VGA nie będzie żadnego sygnału, no chyba że zastosuje się jakiś konwerter sygnału cyfrowego do analogowego.
Dzięki za informacje :slight_smile: