Połacznie w sieci radiowej problem

Witam. Jestem w sieci radiowej. Problem jest w tym że nie mogę sie połaczyć z kolegą równiej z tej sieci. Rozmawiałem z adminem i powiedział że nie ma żadnych ograniczeń na sieć lokalną. Gdy wysyłam kumplowi pingi na jego IP 0 odzewu. Próbowaliśmy grać przez hamachi ale wyskakuje taka niebieska strzałeczka co i pingi są na poziomi 400ms ale jak gramy np. w age of empires II to tnie…

w akcje desperacji heh :stuck_out_tongue: przeintalowalem u kolegi system… i nic… później nawet u siebie… dalej nic… mamy XP SP2 zapora wyłączona nawet AV i FV nie instalowałem zeby to chodzilo ale dalej to samo…

Macie jakieś pomysły ?

Ograniczeń może nie ma (a myślisz że admin powie prawdę?? Nie sądzę)

400ms to bardzo dużo lepiej niech się admin postara o szybsze serwery w swojej sieci.

Ciężko powiedzieć na jakim serwerze, systemie opiera się twoja sieć.

Spróbuj u innych użytkowników pingować różne komputery w sieci, jeżeli też nie odpowiadają to włączona jest separacja użytkowników na serwerze

Bo to jest sieć radiowa - kto to wie jaki jest Access Point i ilu jest użytkowników. A admin to pewnie cienias jak tak jest.

No właśnie nie. Problemy mam tylko z moim kolegą. Z innymi kompami nie ma problemu, pingi bardzo dobre. Problem nadal nie rozwiązany…

przede wszystkim masz adres “sztywny” czy przydzielany przez router /DHCP /?

Sztywny, kolega też

jeżeli admin coś nie “namieszał” i pingi do wszystkich w Twojej “podsieci” mają przyzwoity czas to musi być coś pomiędzy wami, poproś admina o zmianę ip i przetestuj, a pingi wysyłałeś z wiersza poleceń czy jakiegoś programu?

Pingi wysyłałem z wiersza poleceń. Jak admin bedzie dostępny to dam mu znać

jeżeli “widzicie się” antenami to możesz spróbować nawiązać z kolegą bezpośrednie połączenie konfigurując kompy w jednej grupie roboczej lub ad hoc oczywiście wyłączając się od rotera admina aby wyeliminować problem softu

[

W jakimś sensie to byłoby rozwiązanie ale po 1 nie widzimy się antenami a po 2 np. jakbyśmy grali przez neta to bym mógł grać tylko z nim a reszta sieci odpada bo bym sie musiał odłacząc od sieci…

ale podpowiadam ci to tylko dla diagnostyki, żeby admin nie szukal “dziury w całym”, dla sprawdzenia waszych kompów, a nie dla połączenia

Problem rozwiązany… trzeba było zje*ać admina i łączy ;]

czasem, a nawet często jest to potrzebne :twisted: