Połamana obudowa laptopa

Witam. Mam problem z laptopem, mianowicie od otwierania i zamykania połamała się górna obudowa laptopa (zdjęcia zamieszczam poniżej). Mam pytanie, czy można w ogóle coś z tym problemem zrobić ? Myślałem już czy po prostu nie spróbować skleić jej jakimś klejem np. Super Glue, itp. Z góry jestem wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam.

Zdjęcia problemu :

478796f040147ab8.jpg

0a99eaba1752bb7f.jpg

95f0cf1f62ea8e10.jpg

b07b373417787f69.jpg

4def050a4f80aaf0.jpg

Raczej tego nie skleisz. Proponuje poszukanie nowej lub używanej klapy na allegro

Klejenie tego złamania domowym sposobem będzie nieskuteczne, zostaje zmiana pokrywy. A z ciekawości, czy chodzi o Acera?

Zgadza się, jest to Acer :frowning:

Acery te starsze miały kiepskie klapy, porównując z moim 7-letnim Dellem, w którym do teraz pokrywa nawet nie opada sama od siebie to nie dziwię się, że jeszcze kilka lat temu każda poważniejsza firma wybierała Della. Z tym, że Dell robił laptopy w Irlandii, baterie w Japonii i same obudowy miały dodatki magnezu lub tytanu i nawet po tych kilku latach bateria trzyma mi ponad 2godz z WiFi na lekko obniżonej jasności. W większości nowych modeli jest to już nierealne.

A z twoim lapkiem pozostaje albo zmiana pokrywy, albo sprzedasz go na części. Chyba że jeszcze ktoś doradzi jakiś patent.

Po pierwsze 90% połamań obudowy następuje poprzez nieumiejetne obchodzenie się z klapą matrycy. Tj. otwieraniem jedną ręką która znajduje sie po lewej lub prawej stronie klapy a nie na środku. Otwierając ją “z boku” zawsze działają siły naprzężające na ten czy drugi zawias. W takim wypadku możliwe jest i połamanie takiego zawiasu lub wyrwanie go z obudowy wraz z wkrętami miejsc utrzymania.Otwierając klapę “po środku” riozkładamy siły naprężające na oba zawiasy równomiernie.

Jeżeli następuje taka usterka zwyklle wymieniam w serwisie obudowę tylnią klapy i zawiasy. Pokazałeś zdjęcia tylko obudowy więc nie wiadomoi co z zawiasem pod spodem tego pęknięcia. A tej klapy nie skleisz kiedyś próbowałem takich manewrów, nawet specjalny klej kupiłem do klejenia tworzywa ABS (w tym wypadku ABS+PC) ładnie roztapiał tworzywo ale i tak puszczało przy naprężeniu klapy.

Także tylko i wyłącznie wymiana tylniej obudowy klapy.

http://allegro.pl/listing.php/search?sg … klapa+acer Poszukaj tutaj odpowiedniej klapy do twojego modelu.

Zawsze można wtopić kawałek druga. Oczywiście nijak ma się to do naprawy na profesjonalnym sprzęcie / wymiany. Jednak w zależności od zdolności manualnych może ujść :slight_smile:

eee nie jest tak źle, jeśli masz zdolności manualne i chcesz to naprawić tanim kosztem to rozbierz i sklej jakimś super glutem.Trzymać będzie dobrze, ale klapę otwiera się łapiąc za środek.Droższa opcja to zakup nowego plastiku.

Klej nie da rady jeśli trzyma się na tym plastiku zawias. Przy 1-10 otwarciu po prostu pęknie, musiałbyś pomyśleć o czymś a’la patex super fix (jednak nie testowałem tego rozwiązania) :slight_smile:

Jeśli to to o czym myślę, to wada fabryczna występująca w starszych Acerach. Miałem już podobnego “pacjenta” i pękanie wynikało ze zbyt słabej struktury wzmocnień (plastikowych “żeber”) od wewnętrznej strony klapy, tam gdzie mocowane są zawiasy. Rozwiązaniem jest wymiana klapy. Klejenie na supergluta możesz sobie spokojnie odpuscić, to strata czasu. U mnie po całkowitym odpadnięciu (odłamaniu) części nie dał rady nawet dwuskładnikowy epoksyd. Wytrzymywał on jedynie w przypadku niewielkich pęknięć, gdy wszystko było jeszcze w jednym kawałku.

Aha, jeśli chcesz zminimalizować ryzyko powtórzenia się sytuacji za parę lat to nową klapę przed montażem możesz opcjonalnie delikatnie “zalać” żywicą dwuskładnikową w okolicach punktów montowania zawiasów. Tak było przynajmniej w modelu z którym miałem do czynienia. Były tam niewielkie puste przestrzenie między wspomnianymi wyżej cieńkimi plastikowymi “żeberkami” osłabiające cały element. Trzeba to oczywiście zrobić umiejętnie i z wyczuciem, inaczej nie dokręcisz pokrywy lub co gorsza nie wpasujesz do niej zawiasów.