Polamany wentylator i problem z montazem innego

Jakies 2 lata temu dalem pc do serwisu i zamontowali mi tam nowy cooler freezone nxc-100 Cu. Ostatni miesiąc moze dwa komp zaczal mi niesamowicie zamulac, dzisiaj do niego zajrzalem i okazalo sie ze polowa “lopatek ktore sie kreca” w wentylatorze jest polamanych (cud ze komp i tak dziala) i teraz wlasnie moj problem wykrecilem tego freezona i chcialem zalozyc stary intelowski (zamiesczony za zdjeciu ponizej) ktory dostalem razem z kompem tylko po odkreceniu owego wentylatora zostaje tam cos jakby “obrecz(to czarne widoczne na zdjeciach wokoło procka)” i nie wiem jak to odmontowac zeby zamontowac ten stary wentylator… w polowie odleglosci miedzy plyta glowna a gora tej obreczy jest “rowek” co wyglada jakby ta obrecz byla wciskana ale nie chce niczego uszkodzic i ciagnac na maxa a potem okaze sie ze to jest jakos przykrecone(w kazdym badz razie jezeli jest wcisnieta to dosyc mocno bo lekko zejsc nie chce). Mam nadzieje ze zrozumiecie moj problem i doradzicie mi jak zdjac ta obrecz i zamontowac wentylator intelowski. Pozdrawiam i z gory dzieki za kazdy rodzaj pomocy

Zdjecia wentylator ktory chce zamontowac i tej obreczy ktora mi nie pasuje zeby zamontowac

kfjz1cgv5cp1_t.jpg

pil2z39hiqf3_t.jpg

lsfzvvyb1q2t_t.jpg

Co do montażu Inteloskich procków to nie za bardzo się orientuję ale kupiłem ostatnio coolera dla swojego procka (uniwersalny) który miał w komplecie takie ramki żeby można go było zamontować na płycie z Intelem.

Te ramki z mojego zestawu nakłada się na płytę tak żeby wystające z niej zaczepy trafiły w otwory w płycie i blokuje się to takimi kołkami wsuwanymi w nie od góry (jeśli nie ma ich u ciebie to możesz mieć ramkę jedynie wciskaną albo może być blokowana śrubkami).

Tylko nie jestem pewien czy przypadkiem nie trzeba było zdemontować oryginalnej ramki która była na płycie w celu zamontowania tej nowej ramki, jeśli taki było i nie masz tej pierwotnie montowanej to możesz mieć problem z instalacją pierwotnego chłodzenia.

Ten cooler intela ma właśnie takie kołki więc musisz zdemontować tą ramkę w koło procesora. A do coolera intela nie trzeba żadnej ramki. Tylko normalnie wciskasz te kołki w otwory w płycie głównej

Witaj- co do colerka to polecam tobie ten

http://www.ceneo.pl/6516220

jeśli chodzi natomiast o demontaz tej ramki co piszesz to pewny nie jestem czy przypadkiem nie jest przykręcona od spodu płyty,ale na 100% nie wiem

norbi123 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.