Pole z autodatą w Microsoft Access


(Uczony14) #1

Witam serdecznie.

Czy istnieje możliwość aby w polach zaznaczonych na obrazku data była samoczynnie aktualizowana , żeby zawsze była aktualna ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/893 ... af1c0.html


(Dimatheus) #2

Hej,

To zależy z czym tak naprawdę mamy do czynienia? Chodzi o przypisanie zawsze aktualnej daty do tabeli z danymi czy do kwerendy? A jeśli mówimy o przypadku pierwszym, to data ma być przyporządkowywana przy dodawaniu danych czy jak?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Uczony14) #3

Chodzi o przypisanie daty do tabeli z danymi. Data zostaje dodana podczas wpisywania danych i następnego dnia po otworzeniu bazy danych automatycznie zmienia się na aktualną. Jest to możliwe ?


(Dimatheus) #4

Hej,

Generalnie można by to zrobić na przykład przy pomocy makra uruchamianego ze startem bazy. Aczkolwiek to trochę bez sensu, bo raz zakłóca to pracę bazy danych, a dodatkowo niepotrzebnie zwiększa jej rozmiar i dubluje pola. W tabelach powinny znajdować się dane niezmienialne i unikatowe. Nie wiem, co prawda, jak i po co wyciągasz dane z bazy, ale może więc lepiej po prostu posłużyć się kwerendą wybierającą dane, w której wrzucimy wszystkie pola z tabeli z danymi, a na końcu wyrażenie Data: Date(), które tworzy kolumnę o nazwie Data i przypisuje jej wartość aktualnej daty systemowej? Na screenach wygląda to następująco:

20964862997191455874_thumb.jpg 63685073405137739337_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Uczony14) #5

Dzięki za pomoc. Poradę zastosowałem z powodzeniem.

Pozdrawiam

Uczony