Poleasingowa stacjonarka - prośba o pomoc w wyborze

Witajcie, jako, że mamy już święta to i mój ojciec dał się w końcu przekonać aby odesłać jego wysłużone Core2Duo z Windowsem XP na emeryturę - ufff no nareszcie :wink: no i póki się nie rozmyśli szukam czegoś w miarę fajnego a ponieważ budżet mam na to dość skromny bo max 1200 zł, swoje oczy kieruję w okolice sprzętu poleasingowego / refurbished - jak zwał tak zwał. komp ma służyć do netu (www, filmy, muzyka i inne takie) oraz do edycji tekstu.

W założonym budżecie znalazłem coś takiego: https://amso.pl/product-pol-35295-HP-8300-TW-i5-3470-4x3-2GHz-8GB-120SSD-DVD-Windows-10-Professional-PL.html co sądzicie o tym sprzęcie? Wydaje mi się, że jak za te pieniądze komp chyba jest całkiem niezły?

Ponadto - drugie pytanie - może ktoś ma tą skrzynkę w domu i potrafi powiedzieć czy tam jest możliwość dołożenia drugiego dysku? Wygląda na dość dużą “puszkę” :wink: więc chyba nie powinno być problemu?

No i pytanie nr 3, czy ktoś zna z autopsji tą firmę “AMSO”? Na opineo jest różnie, sporo jest opinii niezbyt zadowolonych ludzi. Pytanie tylko czy przypadkiem to nie jest efekt skali? Tzn. dużo sprzętu to wiadomo, że jakiś malkontent się trafi a zadowoleni nie wystawiają opinii :wink:

Dziękuję z góry za odpowiedź i życzę smacznego i nie zmulonego karpia na wigilijnym stole dla całych waszych rodzin no i oczywiście psów i kotów również, jeśli ktoś posiada, a jeśli nie to miauczącego lub szczekającego prezentu pod choinką :wink: Parę lat temu pojawił się właśnie w ten sposób upragniony przeze mnie kot, uwierzcie wrażenie bezcenne :wink:

Niezły. Czy SSD jest nowy?

Zdjęcia pokazują, że wchodzą tam przynajmniej 3 dyski.

Nigdy nic używanego tam nie kupiłem, ale jako jedna z niewielu firm szczegółowo odpowiadają na zadane pytania. Wydaje się, że poważnie traktują klienta.

Jeszcze coś zauważyłem.

Jeśli wybierzesz HDD 500 GB i Windowsa 10 Home to zestaw kosztuje 799 zł. Możesz osobno kupić jakiś dysk SSD 120 GB za ok 220 zł i w sumie otrzymujesz zestaw za około 100 zł taniej niż ten, który zaproponowałeś, a masz dwa dyski.

W firmie Amso zakupiłem laptopa. Wszystko zgodne z opisem.

A moze używany laptop??? https://goo.gl/3abpXi
https://goo.gl/JtVmWo

laptop nie - tzn. najczęściej jest tak, że ojciec korzysta z laptopa i desktopa jednocześnie, na jednym pisze, na drugim coś tam sprawdza, taka specyfika pracy, bez wgłębiania się w szczegóły, co do pytania o to czy to nowy dysk - nie wiem, wysłałem maila z tym i kilkoma innymi pytaniami. Zastanawiam się też jak to jest z ewentualnym downgrade do Windows 7, gdzieś kiedyś czytałem, że w wypadku wersji pro systemów można downgradeować do tylko o jedną wersję czyli Windows Vista>Windows XP, Windows 7>Windows Vista, Windows 8.1>Windows 7 a Windows 10>Windows 8.1 max? To tak bardziej na wszelki wypadek gdyby ten WIndows 10 naprawdę nie sprawdził się u niego. No i też pytanie skąd miałbym sobie wziąć licencję pod downgrade? Osobiście legalny dostęp mam tylko do Windows 7 home i Windows 7 ultimate, wie ktoś czy można zmigrować z Windowsa 10 pro na Windows 7 ultimate? prawdopodobnie tak, no bo przecież Windows 10 pro zawiera elementy Windows 7 ultimate i nie ma wyższej wersji od Windowsa 10 pro.

Ja ostatnio kupiłem taki model:
FS Esprimo E710 E85 i5-3470 4x3.60GHz 4GB 500GB W7

Downgrade rights are normally only available to name brand systems such as DELL, HP, LENOVO, Acer that come preinstalled with Windows 10 Pro at the factory.
If this is not an option available to you, you will have to purchase the Windows 7.

Odpowiednia wersja Windows 7Pro powinna przyjąć klucz Windows 10. Ale mówimy tu o czystej instalacji

Niech się lepiej papcio uczy 10ki :stuck_out_tongue_winking_eye: Pozdro dla taty.
Wesołych

jeszcze w 2005r mój tato korzystał z TAGa - dla tych co nie pamiętają DOSa i innych programów z tamtej epoki załączam link do wikipedii o co chodzi :wink: https://pl.wikipedia.org/wiki/TAG_(edytor_tekstu) i korzystałby pewnie dalej gdyby nie to, że czasem musiał komuś przesłać dokument do poprawki i ludzie rozkładali bezradnie ręce. no i z samą obsługą drukarek było już coraz gorzej :wink: ehh raany jaki ja sam jestem stary ;), mam gdzieś nawet oryginalne pudło wraz z dyskietkami TAGa i nie pozwalam go wyrzucić :wink: