Poleasingowy laptop dell e6530

(adao1003) #1

Witam
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7150000567 Czy warto? Potrzebuję laptopa głównie na studia (informatyka) czasami sobie pograć w jakiś gry (głównie starsze tytuły). Zależy mi żeby bateria dość długo trzymała. Czy ma ktoś doświadczenie z tym sprzedawcą??

(axis85) #2

Ja bym poszukał w tej cenie z SSD min 240GB, kamerką oraz podświetlaną klawiaturą bez naklejek. No i oczywiście system w wersji pro musi być.

(adao1003) #3

A co polecacie powiedzmy do 2000 zł, najlepiej dell. Na systemie mi kompletnie nie zależy.

(axis85) #4

Chociażby tu masz z ssd i klawiaturą polską z podświetleniem (w pierwszym linku są naklejki):

Systemu nie potrzebujesz bo używasz linuxa czy myślisz o msdn? Jeżeli masz z msdn, to przeczytaj sobie licencję jeszcze raz.
A z drugiej strony, to jest fajny, ale totalnie niemobilny komputer.

Tu masz jeszcze bardzo dobry komputer:

W przyszłości klawiatura do wymiany ~100 zł. Poczytaj sobie o tej serii.

(adao1003) #5

Linux ew. dualboot.

(daras28-82) #6

Sprawdź amso.pl - rewelacyjny sprzedawca, dobre warunki, gwarancje, legalne systemy, darmowa wysyłka i w razie jakby coś nie pasowało zwrot.

(adao1003) #7

Pytanie czemu totalnie niemobliny? Bo ciężki?? Bo waga niezbyt mi przeszkadza (nie jest aż tak duża ok. 3kg)

(daras28-82) #8

Dodaj zasilacz…
Dla mnie optymalny rozmiar laptopa to 12-13".
15" to może mieć laptop którego używasz jako jedynego komputera w domu.
Kluczowe tu jest “w domu”.
powyżej 15" sprzęt nie nadaje się do noszenia, jest duży, ciężki a i do korzystania z niego trzeba więcej miejsca.

(adao1003) #9

A np cos takiego??

(daras28-82) #10

Za tyle masz też Lenovo W520 w całości w magnezowej obudowie a nie tylko metalowe wstawki, SSD, matryca 1080p, i Quadro…
Z Dellami różnie bywa, ThinkPady 5 godzin pracy mają w standardzie a baterie do nich kosztują 50 złociszy.
Stacje dokujące za grosze.
Możliwości (zwłaszcza w seriach “W”) montażu nawet trzech dysków.
Ciągle jednak nie rozumiem po co chcesz codziennie tarmosić na uczelnię stację roboczą skoro można coś lżejszego.