Polecacie internet Chello?

Witam. Więc niedługo kończy mi się najgorszy internet w Polsce czyli neostrada. Nie mam zamiaru uzywać dalej neostrady i nie wiem jaki wybrać teraz Tele 2 wydaje mi się że to to samo co neostrada , multimedia podobno zły, więc czy chello jest dobry?? I moze wiecie w jaki sposób się go podłącza też przez telefon stacjonarny?? A może znacie jakiegoś dobrego dostawce tak do 2Mb/s??

Może Netia ? Tylko nie kupuj TELE2 :mrgreen:

Ja tam mam neostade i nie narzekam :slight_smile:

Neostrada nie jest wcale taka zła…

osobiście poleciłbym Ci radiówkę.

Dla mnie neostrada jest złym internetem ponieważ mam tylko 2kb/s a płacę za 512 w całym moim województwie tak jest bo podobno “mają konserwacje kabla” już jakiś miesiąc.A netia ma coś z tp sa. więc odpada nie chce niczego co ma związek z tp sa.

Moze troche przeginam,ale zawiodłem sie na tp sa.

A radiówka troche kicha :slight_smile: i tez nie wiedomo co i kiedy jej odbije 8)

A w chello jest linia ADSL czy DSL?

Przenoszę do na luzie

Hej , mam Chello i nie narzekam nie mają jakiś większych awarii ani wahań transferu internet bardzo dobry. Z czystym sumieniem mogę Ci polecić!

Telefon mam zlikwidowany , mam tylko internet z chello ale dodatkowo jestem podłączony do “zbiorczej” anteny w bloku więc mam więcej kanałów takich jak Discovery itp.

Mam opcje Classic 5 Mbps i 1 Mbps

Przed chwilą zrobiłem pomiar. :smiley:

212190019.png

Także moge polecić chello ;] całkiem dobry i praktycznie niezawodny internet ;]

ja mam z kolei łącze 4kb/s wysyłanie 512kb/s ewentualnie za dodatkowe 10zł można zwiększyć te 512kb/s do 1mb/s ;]

212207351.png

Czyli mówicie że brać chello?? Bo z ta neostradą to można… wiecie co. :smiley:

Jeśli jest u ciebie dostępne, polecam.

Kablówki nie musisz zakładać, jeśli nie chcesz, telefonu też nie.

Jeśli jednak byś chciał, tutaj poczytaj o promocjach

http://www.upc.pl/internet/promocje/

Właśnie ja mam i kablówke i telefon A chello można brać tylko na czas nieokreślony, bo nie moge nigdzie znaleśc?

Wygląda na to, że tak.

Kiedyś była opcja 12-miesięczna, ale nie widzę jej w cenniku.

Promocje obowiązują przez 16 miesięcy (przy czym jest ponoć gwarancja niezmienności ceny przez ten okres).

Zadzwoń najlepiej na 9495 i się dowiedz, bo może będziesz mógł obnizyć koszty.

Dobra a podłączyć przez telefon czy kablówkę czy jest jakiś inny sposób, i nie trzeba do tego żadnych modemów?

Nie wiem, jak jest u ciebie w tej chwili, ale wyglada to najprawdopodobniej tak, że :

  1. Skoro masz telefon w UPC, to musisz mieć któryś z modemów tę usługę obsługujących.

W tej chwili najczęściej instalują modemy Webstar EPC2203.

Internet jest podpinany do tego samego modemu, co telefon. Może się to wiązać z koniecznością ciągnięcia kabla, jeśli telefon masz daleko od komputera, a nie masz telefonu bezprzewodowego.

Co do samego okablowania - na kabel od kablówki zakładany jest rozgałęziacz, do którego wpinana jest druga linia, obsługująca internet. To wiąże się z koniecznością zamocowania dodatkowego kabla w mieszkaniu.

Ale nie ma z tym żadnego problemu.

nikt nie napisał nic o netii…

w prawdzie mam lan, płace 30zł i …

netsd8.jpg

Ale telefon mam w Tele 2 a kablówke w multimedi, a netia to chyba to samo co neostrada? A wiecie coś może o multimedi?

Netia podobno jest dobra , ale co z tego jak i tak połażą Ci ją na kablach neostrady ?

Właśnie, a ja nie chce nic co ma coś wspólnego z neo.

A multimedia jest dobra? Bo mam kablówke z Multimedii i wyszło by taniej.

W wakacje cud ,miód etc…a teraz coś się skopało i pingi w grach mam od 130 wzwyż :slight_smile: (stronki i transfer są w porządku nie wiedzieć czemu ),najlepsze jest to że nie chcą podać numeru do biura obsługi klienta…ale nic przejde się :smiley:

Szczerze odradzam :).

No nic jednak przedłużyłem umowę z neostradą na 1312 kb/s i narazie jakoś ciągnie. Podobno pół roku dobrze działa a potem przełączają na jakieś inne kable i jest wolniej(mój sąsiad tak mówi) po pół roku zrywa sie z nimi umowę i znowu zawiera. Zobaczę jak to będzie.