Polecenia możliwe do zrealizowania poprzez telnet

Witam, ostatnio coraz bardziej ciekawi mnie zarządzanie komputerami w sieci lan. Swoją wiedzę praktykuję w szkolnej pracowni komputerowej w której realizuję to wszystko poprzez TELNET :wink:

Chciałbym dowiedzieć się od was jakie są przydatne polecenia do zarządzania drugim komputerem używając Telnet-u ?

Obecnie wiele nie potrafię, wyłączyć komputer, wyświetlić i zamknąć procesy, włączyć nowe procesy - co prawda robię to poprzez polecenie harmonogramu zadań (at), nastawiam godzinę i widzę efekty.

Mam z racji tego pytanie czy proces na drugim komputerze poprzez telnet mogę uruchomić w inny sposób niż przez harmonogram zadań?

Czy uruchamiając proces firefox.exe mogę włączyć komuś od razu konkretną stronę?

Czy możecie jako bardziej doświadczeni podzielić się ciekawostkami które mogą mi się przydać? :slight_smile:

Możesz wpisać co chcesz, tak jak byś siedział w wierszu poleceń na własnym komputerze :slight_smile:

A co do drugiego pytania:

start F:\firefox\firefox.exe www.dobreprogramy.pl

Oc musisz zamienić ścieżkę do pliku na swoją. Może również odpalić bez start.

F:\firefox\firefox.exe www.dobreprogramy.pl

Tak czy siak popróbuj :slight_smile:

A co do robienia komuś na złość, tworzysz wpis do rejestru autostartu z shutdown -s -t 1 :slight_smile:

Ew był też jeden wpis blokujący wszystkie aplikacje, ale niestety nie pamiętam który ;/

Właśnie próbowałem polecenia start jednak nie chciało działać - może to poprzez jakieś ograniczenia pracowni.

Bez startu nie próbowałem :slight_smile:

A Czy poprzez konsolę mogę wyczyścić harmonogram zadań? usunąć pozycje z listy ? Czyli tak jakby usunąć swoją działalność z komputera :wink:

Wątpię w to, rozumiem że łączysz się poprzez polecenie telnet a nie przez komendy zdalne (w wypadku at \nazwa_komputera)

Co do twojego pytania wpisz w konsoli at /? i wszystkiego się dowiesz :slight_smile: