Polecenie na wyłączenie .. komputerów?!

Witam, szukam jakiegoś prostego sposobu na wyłącznie wszystkich komputerów w pracowni komputerowej w szkole. Czy jest taka możliwość aby wyłączyć je wszystkie na raz?

Pracownia w szkole jest bez serwera sbsmienis, każdy komputer jest nie zależy od drugiego.

Na komputerach są następujące konta:

Admin - administrator;

Uczeń01 - konto z ograniczonymi uprawnieniami;

Uczeń02 - konto z ograniczonymi uprawnieniami;

Uczeń03 - konto z ograniczonymi uprawnieniami;

Uczeń04 - konto z ograniczonymi uprawnieniami;

Uczeń05 - konto z ograniczonymi uprawnieniami.

U mnie w szkole jest tak

INTERNET

||

ROUTER

||

PRZEŁĄCZNIK

||

  1. Sala komputerowa

  2. Administracja i Dyrektor

  3. PRZEŁĄCZNIK / Podłączone są do niego szystkie komputery w klasach lekcyjnych.

Pozdrawiam

Znajdź sobie w Google jakąś komendę pozwalającą zdalnie wyłączać komputer. Robisz plik *.bat i wpisujesz tam po kolei komendy dla każdego kompa. Potem tylko uruchamiasz ten plik i wszystkie kompy wyłączają się :slight_smile:

Proponuje użyć najprostszej metody zamontowanej w samym windowsie. Tak ja proponował skm plik wsadowy .bat z następującym poleceniem:

shutdown -s -f -t 0 -m \nazwakomputera1

shutdown -s -f -t 0 -m \nazwakomputera2

… itd.

Ważne aby zamykać komputery z twojego konta administratora i aby hasło na wszystkich komputerach było identyczne.

parametry zamknięcia

-s zamyka komputer

-f wymusza zamknięcie aplikacji bez ostrzeżenia

-t 0 czas oczekiwania na zamknięcie jest równy 0 - więc zamykanie jest natychmiastowe

-m \ nazwakomputera nazwa zdalnego komputera

Ja do posta poprzedników dodałbym, że jeśli komputery mają podobne nazwy np pc1, pc2 etc To mógłbyś to zapytanie zrobić w pętli zamiast robić 20linijek kodu.

Ew mógłbyś to zrobić przez telnet.

Ew na komputerach zrobić w tle jakiś prosty programik, potem broadcastem wysyłać po sieci jakiś pakiet po otrzymaniu którego program wyłączałby komputery, jednak to jest wyższa szkoła jazdy. Nie licząc udziwniania ;]

Wybacz drobok jednak powtórzę twoją poradę. Można to zrobić w jednym wierszu niezależnie od tego różnią się nazwy jedynie numerkiem czy są zupełnie “od czapy”.

for %i in (pierwszy,drugi,trzeci) do …

lub też wpisać nazwy do pliku i wykorzystać for z opcją /F