Polecenie 'otwórz' nie reaguje

Próba otwarcie polecenia ‘otwórz’ i ‘eksploruj’ w menu kontekstowym WinXP SP3 kończy się komunikatem:“Z tym plikiem nie jest skojarzony program umożliwiający wykonanie tej czynności. Skojarz odpowiedni program, używając apletu Opcje folderów w Panelu sterowania”. Problem ten dotyczy wyłącznie folderów i podfolderów /pliki otwierane są wzorowo/, a w aplecie Opcje folderów nie widze takiej opcji która umożliwiała by uruchamianie poleceń. Korzystam z polecenia ‘wyszukaj’ ale jest to uciążliwe. Skorzystałem z porady /wątek pt. Dodawanie poleceń w menu kontekstowym/ i polecenia przywróciłem a po kilku dniach zniknęły więc powtórnie zastosowałem się do w/w porady i odzyskałem polecenia lecz nie działają.

Sprawdź co się stanie po ponownej rejestracji biblioteki shell32.dll.

Start -> Uruchom -> wpisujesz polecenie: regsvr32 /i shell32

Zastosowałem się do polecenia i ponownie zarejestrowałem bibliotekę shell32.dll, rejestracja się powiodła /ukazał się komunikat/ lecz problem nadal pozostaje i nie moge skorzystac z tych poleceń. Dziękuję za poświęcony czas, może coś wymyślisz? Jestem laikiem, potrafię jako tako sie posługiwać laptopem. Aha, próbowałem również po restarcie laptopa i też polecenia nie reagują.

Polecenie regsvr32 /i shell32 powinno pomóc. Mozę masz jakieś syfy w systemie co ponownie mieszają?

Do Grzech_u Wszystko mozliwe, może nie tylko syfy, spróbuję jeszcze raz zarejestrować bibliotekę shell32.dll - tylko czy nie spowoduję jakiejś awarii w systemie uruchamiając wielokrotnie regsvr32 /i shell32.dll?

Dodane 02.10.2010 (So) 5:32

Jeszcze raz zarejestrowałem bibliotekę shell32.dll i nadal nie reaguje polecenie ‘otwórz’, po próbie wprowadzenia zmian w aplecie Opcje folderów ukazały się komunikaty: “Wystąpił problem z aplikacją Explorer.exe i zostanie ona zamknięta” oraz “Wystąpił problem z aplikacją drwtsn32.exe i zostanie ona zamknięta” i laptop mi się zawiesił. Również po wczorajszej próbie zarejestrowanie biblioteki shell32.dll , ukazały się powyższe komunikaty i laptop też się zawiesił.