Polepszenie sygnały wifi (dwa routery)


(Kacper Kokot) #1

Witam, mam w domu router TP-Link MR3420 podłączonego do internetu lecz na drugim końcu domu już sygnał wifi nie dociera i chciałbym go polepszyć poprzez dodanie 2 routera ale bez puszczania kabla, tylko Wifi wchodzi w grę. Posiadam drugi router Vodafone HG553 na sofcie ( D-Link DVA-G3672B ) i chciałbym go umieścić gdzieś w centrum mieszkania. Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy da się tak polepszyć sygnał?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam


(Dimatheus) #2

Hej,

Niestety wskazany przez Ciebie router nie posiada możliwości pracy w jakimkolwiek trybie, który umożliwiałby zwiększenie zasięgu WiFi podstawowego routera.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(skrzek) #3

Jeśli autor wątku korzysta z internetu mobilnego, wówczas taka możliwość powstanie, gdy routery zostaną ‘zamienione’ :wink:


(Dimatheus) #4

Hej,

Niestety nie bardzo. Nawet po zamianie niewiele wskóra, bo - jak sam zauważył - chce efekt osiągnąć bez puszczania kabla. Router TP-Link MR3420 - nie ważne czy w pierwszej, czy w drugiej wersji - również nie obsługuje innych trybów pracy, szczególnie trybu repeatera. W takim przypadku potrzebny będzie Access Point - na przykład TL-WA801ND.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(skrzek) #5

hmmm…

WDS wireless bridge provides seamless bridging to expand your wireless network - http://www.tp-link.com.pl/resources/doc … _Guide.pdf

tutaj jest screen z menu routera - http://screenshots.portforward.com/rout … ttings.htm

To jak? zadziała bezprzewodowe rozszerzenie sieci jeśli autor używa internetu mobilnego i modem bedzie podpięty do tego Vodafona?

EDIT: a jak patrzę na tego Vodafona to internet może być chyba nawet ADSL - http://merkandi.pl/images/offer/router- … 729981.jpg


(Dimatheus) #6

Hej,

Oki, racja. Tyle tylko że w połączenia mostowe WDS najczęściej nie obsługują połączeń szyfrowanych, a dwa - nawet podłączając urządzenia tych samych producentów bardzo często pojawiają się problemy; a co dopiero powiedzieć o producentach zupełnie innych.

Na 95% nie zadziała.

Tak, model jest wyposażony w modem ADSL.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Kacper Kokot) #7

Hmmm trosze szkoda :roll:

W sumie do TP-Link MR3420 mam podłączone Aero2 pod modemem Huawei e3131-s2 (w pierwotnej wersji chciałem by Aero2 z tym modemem funkcjonowało z Vodafone HG553 ale nie udało mi się poprawnie skonfigurować).

Mam również Axesstel 610 VR z Orange na CDMA. Oba maja podobny zasięg wifi i chciałbym któregoś z nich polepszyć.

Dodam że posiadam starszy router Axesstel 410 który może by potrafił “polepszyć wifi”?


(Dimatheus) #8

Hej,

Niestety, oba urządzenia to urządzenia dedykowane i przystosowane do odbioru sieci CDMA. Przez to nie posiadają dodatkowych funkcjonalności. Dodatkowo ograniczasz możliwości tym, że połączenie nie może być kablowe, a po WiFi. A w tym celu potrzebujesz Repeatera - ale o tym już pisałem w moim poprzednim poście.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Kacper Kokot) #9

No trudno, będę się musiał z tym pogodzić bo nie zamierzam wkładać w to pieniędzy :wink:

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam.