Polepszenie wygladu !?

Witam,

mam taką stronę i malutkie pytanie… Co musiałbym na niej zmienić, co źle wygląda?

Strona jest napisane w xhtml i css ale powoli już zaczynam się bawić w php ale wcześniej chciałbym zrobić jakiś dobry wygląd…

Mam nadzieje ze mi pomożenie

Pozdrawiam

Oto owa strona http://www.sokolwola.pl

lol, ta żółć aż razi :lol:

przede wszystkim kolorystyka do zmiany wg mnie

Ło matko kochana, xhtml powiadasz? …jeszcze strict? :shock:

http://validator.w3.org/check?uri=http% … ne&group=0

No i wszędzie tabelki?

Menu lepiej zrobić na liście.

Co do wyglądu …justowanie tekstu, żółta czcionka na czarnym nie najlepiej się czyta, lepiej wygląda już czarna na żółtym.

wiecie Panowie… takie są barwy klubowe… :frowning: zarząd mnie zmusił… a te menu to wlasnie jestem w trakcie zmiany na liste

oki …a możesz je odwrócić? tj. tło czarne a tabelki jasno-żółte, tekst czarny?

Wyjustuj tekst, może jeszcze zmień czcionke.

No i najważniejsze - popraw błędy w kodzie jeśli to ma być xhtml, albo zmień nagłówek na html.

a co powiedzie na temat ksztaltu ?

Jak na mój gust, dobrym określeniem jest “nieco chaotyczna”.

Do kosza z mruganiem/przesuwaniem - “it’s so nineties” :mrgreen:

Kolory rzeczywiście nieciekawe, ale jeśli takie muszą być…

Justowanie obowiązkowe, font do wymiany - nie lubię szeryfów.

Menu - niefajne, szczególnie te dodatkowe czarne belki bez tekstu. Po przejściu na podstrony zaczyna szwankować, np. znikają nazwy kategorii Menu, Media.

Prawa kolumna w IE 6 się nieco rozjeżdża - tabela wyrównana do prawej, pozostałe bloki do lewej.

Co do tzw. oprawy graficznej, zwanej przez niektórych layoutem ^^ to nie bardzo jest o czym wspominać, bo praktycznie brak tu jakiegokolwiek pomysłu - ot, zlepek czarno-żółtych prostokątów (znowu - takie projekty były super jakieś 10 lat temu). Ogólnie cała strona wygląda nieporządnie i nieprofesjonalnie. Może rozważyć postawienie jej na jakimś CMSie? Byłoby chyba mniej kłopotów.

I co tu robią tabelki? Deklarowanie strony jako (strict) xhtml jest teraz bardzo modne, ale odradzam, dopóki się nie dowiesz, z czym to się je.

Wszystko powyższe to oczywiście moja subiektywna opinia - jeśli uraziła czyjeś uczucia, proszę o wybaczenie :wink:

Moim zdaniem możnaby tak stonować tą żółć na tle, by nie raziła po oczach.

Kolor fontu nie musi być wcale żółty… na czarnym tle dobrze dać biały. Wówczas strona może przestać świecić jak oczy kota w nocy :>

Goniące teksty są do kitu! Bardziej rozprasza niż pomaga, na dodatek trudno odczytać, bo font nie jest dobry.

Ponadto tekst typu:

jest niedzisiejszy i mało zachęcający :stuck_out_tongue:

W tym “kształcie”, który znajduje się nad prawym ciągiem boxów - logo ma dużo pixeli, wygląda na źle wycięte i jakoś dziwnie.

Moim zdaniem przydałyby się jakieś ciekawe kształty newsów, bo aktualnie to same prostokąty obramowane linią jakby wisiały na szynach :>

pozdrawiam.

Strona razi. Jak już ktoś wspomniał jest chaotyczna. Można by popracować nad menu no i kolorystyka do wymiany

jak poprzednicy - justowanie tekstu koniecznie + zrób coś z tym flashowym logiem bo pierwsze klatki są pikselowane. Te migające napisy przyciągają uwagę ale nie do tego co trzeba :slight_smile: a czcionka jw. faktycznie nie szeryf bo wkurza. Ogólnie spoko dajesz radę :slight_smile: popracuj jeszcze i coś z tego będzie.

Oj nie, nie i jeszcze raz nie.

Do zrobienia od nowa.

Strona przede wszystkim powinna być przejrzysta i wygodna. (Wiem coś o tym, dlatego od wieków pisze swoją na nowo). Czcionka, jak z przed 7miu lat, najlepiej jakby wszystkiego było jak najmniej. Kolory, jak muszą takie być, no cóż, to niech będą, ale jak bym czytał taką stronę to nie za długo. I staraj się nie używać jeżdżącego, ani migającego tekstu, ponieważ to rozprasza i denerwuje

To jest moje zdanie i owszem, ktoś się może ze mną nie zgodzić…