Polerowanie IHSa, radiatorów etc a gwarancja poroducenta

(Klusek Spam) #1

Witam.

Mam takie skromne pytanko koledzy. Czy orientujecie sie moze jak wyglada kwestia gwarancji np na procesor AMD na którym chcialbym wypolerować nieco "czapeczke". Podobnie jesli rozmontuje karte GALAXY i wypoleruje podstawe radiatora i uzyje pasty innego producenta to czy gwarancja przepadnie ?

(enjoypoznan) #2

Sama zmiana pasty oczywiście nie. Co do polerowania uważam że mogą się czepiac.

(model12) #3

Jak wypolerujesz papierkiem min 2000 tzw wodnym do polerowania lakieru to nawet nie zauważą.

(Klusek Spam) #4

Watpie. Widzialem fotki polerowanych A64 i ten srebrny lakier i wszystkie nadruki na czapeczce szly w zapomnienie :slight_smile:

(model12) #5

No trudno sorry iż nie moglem pomóc

(McDracullo) #6

Zdejmij mu w ogóle “czapeczkę” (tj IHS) :stuck_out_tongue: - najlepsze efekty - goły rdzeń :wink:

Tylko pamiętaj, że trzeba kombinowac z coolerem (musi dociskać do jadra.

PS. Gwarancje stracisz, ale temp. obniżysz.

(Klusek Spam) #7

McDracullo zdjecie czapeczki nie powoduje straty czapeczki ? Chyba sie mylisz :slight_smile: To jest juz ingerencja najczesciej brutalna w sam produkt :slight_smile:

Poza tym akurat moj model ma dobrze spasowana czapeczke. Jade na BOXowym coolerze (nowy w trakcie realizacja zamowenia) i napieciu 1.6V (HT - 270 w tej chwili) i temperatura nie przekracza 50 stopni :slight_smile:

To zasluga dobrze skonstruowanej i zaplanowanej wentylacji w obudowie ale jednak :wink:

(McDracullo) #8

:mrgreen: Kali kochać jeść Chodzi Ci o gwarancję.

:wink:

Gdybyś zdjąłą IHS’a to temperaturka by jeszcze spadłą IHS izoluje, a pasta pomiędzy nim a jądrem jest lichutka.

(Klusek Spam) #9

Ajć przejęzyczenie :stuck_out_tongue: na szybcika pisalem :wink:

No nie watpie ze temperatura spadnie, zawsze to dodatkowa bariera ten IHS :slight_smile:

Ale kwestia niebezpieczenstwa uszkodzenia czegos podczas odkrawywania czapki, nastepnie kwestia ukruszenia rdzenia i dodatkowo szukanie odpowiedniego radiatora ktory dobrze by przylegal do procka bez czapki mnie calkowicie zniechęca. Nie chcialbym stracic tego procka bo mam do niego sentyment, to jeden z pierwszych serii :wink:

(McDracullo) #10

Wystarczy odpowiednio przerobic obecny cooler. :slight_smile:

Cóż zawsze ryzyko - jak Ci będzie mało OC, lub temp. będzie miała Cię ograniczać - wtedy zdejmiesz :slight_smile:

(system) #11

Fajny temat :slight_smile: jak masz plomby na obudowie to nie otwieraj hehe a jesli nie masz to spokojnie mozesz zmienic chłodzenie lub wyczyscic radiatorki :slight_smile: bo na chłodzenie nie masz gwarancji :smiley:

czapeczka fajna nazwa :wink:

(Klusek Spam) #12

Ciesze sie ze moj temat sie podoba :stuck_out_tongue:

• Na kompa nie mam plomby - to skladak za pierwsza wlasna krwawice :smiley:

• Na chlodzenie mam gwarancje :wink: Na dwa radiatorki Zalmana np mam 3 lata az - chociaz nie wiem co sie w nich moze popsuc :slight_smile:

Najbardziej mnie zastanawia ten procesor - bo tu gwarancja dobra rzecz i dalej nie mam ostatecznej pewnosci czy wypolerowanie jego powierzchni tej gwarancji mi nie anuluje - tak samo a podstawa oryginalnego radiatora zalmana na grafice - orientuje sie ktos na 100% jak to jest ? :slight_smile:

Co do zdejmowania czapeczki to na razie nie potrzebuje, chwilowo zbieram fundusze na jakies RAMki coby 600 Mhz wytrzymaly :slight_smile:

(system) #13

ale po co chcesz czyscic ?? kurz masz ?? to odkurzacz i jechane hehe :mrgreen:

(Klusek Spam) #14

Aj kolego :slight_smile:

Overclocker tak ma :slight_smile:

Czasami dobre wypolerowanie powierzchni stykow i umiejetne nalozenie pasty moze dac 3-5 stopni celcjusza na temperaturze :slight_smile: Gra warta swieczki, poza tym przy dobrze wypolerowanym aluminium na radiatorze mozna sie ogolić :stuck_out_tongue:

(enjoypoznan) #15

Na 99% w razie gwarancji procka nie uznają Ci. To samo grafa.

(McDracullo) #16

Musze spróbować - może się nie zatne :stuck_out_tongue:

Sądze, że najproście wybrać się do sklepu gdzie kupowałeś procka, ewentualnie napisać do nich, zadzonić. No i co na to AMD - z nimi też bym się skontaktował (tylko nie pisz “czapeczka” :stuck_out_tongue: )