Polerowanie IHSa, radiatorów etc a gwarancja poroducenta

Witam.

Mam takie skromne pytanko koledzy. Czy orientujecie sie moze jak wyglada kwestia gwarancji np na procesor AMD na którym chcialbym wypolerować nieco “czapeczke”. Podobnie jesli rozmontuje karte GALAXY i wypoleruje podstawe radiatora i uzyje pasty innego producenta to czy gwarancja przepadnie ?

Sama zmiana pasty oczywiście nie. Co do polerowania uważam że mogą się czepiac.

Jak wypolerujesz papierkiem min 2000 tzw wodnym do polerowania lakieru to nawet nie zauważą.

Watpie. Widzialem fotki polerowanych A64 i ten srebrny lakier i wszystkie nadruki na czapeczce szly w zapomnienie :slight_smile:

No trudno sorry iż nie moglem pomóc

Zdejmij mu w ogóle “czapeczkę” (tj IHS) :stuck_out_tongue: - najlepsze efekty - goły rdzeń :wink:

Tylko pamiętaj, że trzeba kombinowac z coolerem (musi dociskać do jadra.

PS. Gwarancje stracisz, ale temp. obniżysz.

McDracullo zdjecie czapeczki nie powoduje straty czapeczki ? Chyba sie mylisz :slight_smile: To jest juz ingerencja najczesciej brutalna w sam produkt :slight_smile:

Poza tym akurat moj model ma dobrze spasowana czapeczke. Jade na BOXowym coolerze (nowy w trakcie realizacja zamowenia) i napieciu 1.6V (HT - 270 w tej chwili) i temperatura nie przekracza 50 stopni :slight_smile:

To zasluga dobrze skonstruowanej i zaplanowanej wentylacji w obudowie ale jednak :wink:

:mrgreen: Kali kochać jeść Chodzi Ci o gwarancję.

:wink:

Gdybyś zdjąłą IHS’a to temperaturka by jeszcze spadłą IHS izoluje, a pasta pomiędzy nim a jądrem jest lichutka.

Ajć przejęzyczenie :stuck_out_tongue: na szybcika pisalem :wink:

No nie watpie ze temperatura spadnie, zawsze to dodatkowa bariera ten IHS :slight_smile:

Ale kwestia niebezpieczenstwa uszkodzenia czegos podczas odkrawywania czapki, nastepnie kwestia ukruszenia rdzenia i dodatkowo szukanie odpowiedniego radiatora ktory dobrze by przylegal do procka bez czapki mnie calkowicie zniechęca. Nie chcialbym stracic tego procka bo mam do niego sentyment, to jeden z pierwszych serii :wink:

Wystarczy odpowiednio przerobic obecny cooler. :slight_smile:

Cóż zawsze ryzyko - jak Ci będzie mało OC, lub temp. będzie miała Cię ograniczać - wtedy zdejmiesz :slight_smile:

Fajny temat :slight_smile: jak masz plomby na obudowie to nie otwieraj hehe a jesli nie masz to spokojnie mozesz zmienic chłodzenie lub wyczyscic radiatorki :slight_smile: bo na chłodzenie nie masz gwarancji :smiley:

czapeczka fajna nazwa :wink:

Ciesze sie ze moj temat sie podoba :stuck_out_tongue:

  • Na kompa nie mam plomby - to skladak za pierwsza wlasna krwawice :smiley:

  • Na chlodzenie mam gwarancje :wink: Na dwa radiatorki Zalmana np mam 3 lata az - chociaz nie wiem co sie w nich moze popsuc :slight_smile:

Najbardziej mnie zastanawia ten procesor - bo tu gwarancja dobra rzecz i dalej nie mam ostatecznej pewnosci czy wypolerowanie jego powierzchni tej gwarancji mi nie anuluje - tak samo a podstawa oryginalnego radiatora zalmana na grafice - orientuje sie ktos na 100% jak to jest ? :slight_smile:

Co do zdejmowania czapeczki to na razie nie potrzebuje, chwilowo zbieram fundusze na jakies RAMki coby 600 Mhz wytrzymaly :slight_smile:

ale po co chcesz czyscic ?? kurz masz ?? to odkurzacz i jechane hehe :mrgreen:

Aj kolego :slight_smile:

Overclocker tak ma :slight_smile:

Czasami dobre wypolerowanie powierzchni stykow i umiejetne nalozenie pasty moze dac 3-5 stopni celcjusza na temperaturze :slight_smile: Gra warta swieczki, poza tym przy dobrze wypolerowanym aluminium na radiatorze mozna sie ogolić :stuck_out_tongue:

Na 99% w razie gwarancji procka nie uznają Ci. To samo grafa.

Musze spróbować - może się nie zatne :stuck_out_tongue:

Sądze, że najproście wybrać się do sklepu gdzie kupowałeś procka, ewentualnie napisać do nich, zadzonić. No i co na to AMD - z nimi też bym się skontaktował (tylko nie pisz “czapeczka” :stuck_out_tongue: )