Polityka prwatności oraz zgoda na przetwarzanie danych

Witam,

Przeczytaj “Kwestie prawne”

https://pl.wikipedia.org/wiki/Software_as_a_Service

Wredotka, przeczytałem, ale nie bardzo rozumiem :slight_smile: ja z prawem walcze :wink: co to dla mnie oznacza, moglabys mi łopatą wyjaśnić?

Co to:

 

ma do tego ?

 

Co wykonawcę obchodzi jakie paragrafy czy zapisy życzy sobie klient ? Ktoś chce 30x checkbox, Ty robisz. A od interpretacji czy jest potrzebne czy nie to właśnie są prawnicy.

Ściemę walisz i tyle.

widzę, ktoś dostał okresu.

 

Właścicielem i głównym programistą tego oprogramowania jestem ja. Ja chce 0 checkboxów, ale kancelaria, która zajmuje się Polityką Prywatności twierdzi, że muszą być dwa, użytkownik musi potwierdzić że zna regulamin oraz zgadza się na przetwarzanie danych osobowych.

Teraz rozumiesz?

 

Jeśli dalej masz problemy z rozumowaniem, to może w kuchni się odnajdziesz.

 

Jesteś prosty, że aż przykro…

 

 

Ale podpowiem Ci:

* Oświadczam iż zapoznałem się z Regulaminem” - oczywiste.

 

“* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z jakimiś artykułami itd …” - jeszcze prostsze… przykład: skoro w ramach świadczonej usługi, kancelaria ma być uprawniona, aby reprezentować klienta (tam gdzie to wymagane), musi mieć na to zgodę. (Zresztą nie wyjaśniasz jakie paragrafy tam mają być to można sobie gdybać).

 

 

Resztę może Ci ktoś łopatologicznie wyjaśni.

Jak co to jestem w kuchni.

Ok dalej się nie rozumiemy,

 

pozwól ze to wyklaruję…

 

Kancelaria nie reprezentuje oprogramowania w żaden sposób. Tylko robią dokumentacje polityki prywatności itd.

To tak jak Pan Janusz postawił Ci kafelki w kuchni, on nie reprezentuje Twojej kuchni, on tylko wykonał pracę.

 

Podczas rejestracji w moim oprogramowaniu , Klient wypełnia Imię, nazwisko i adres e-mail, i wg Kancelarii musi zaznaczyć te dwie zgody. aby móc przycisnąć przycisk Rejestruj.

Jak wspomniałem nie mam nic przecisko wyrażaniu tej zgody, ale w innej formie. Zamiast dwóch checkboxów chcę umieścić informacje KLIKAJĄC TEN PRZYCISK ZGADZASZ SIĘ NA TO I TAMTO.

Jak wspomniałem, Kancelaria mówi, że tak nie może być. Muszą być dwa checkboxy.

 

Jeśli przetwarzaniem danych osobowych jest nawet posiadanie w bazie adresu e-mail zatem moje pytanie jest następujące:

 

Jakie jest oficjalne stanowisko GIODO w tym temacie?

Mógłby się ktoś inteligentniejszy wypowiedzieć?

Muszą być dwa bo zgoda na przetwarzanie danych osobowych nie może być domniemana lub dorozumiana, musisz też mieć jasno napisane przez kogo i w jakim zakresie przetwarzasz te dane w momencie zgody - czytaj bez dodatków w regulaminach itd.

 

edit,

A co do przycisku czy napisu, nie możesz uzależnić wykonania umowy od zgody na przetwarzanie danych, przy czym jeśli przetwarzanie danych dot. tylko i wyłącznie umowy nie potrzebujesz takiej zgody

 

A poszukaj sobie: http://www.giodo.gov.pl/

 

A nawet i 3…

http://forum.dobreprogramy.pl/galeria/kuki-o6796/

 

dzięki drobok za rzeczową wypowiedź, Wredotka też dzięki (obyś pierogi dobre robiła to Bóg Ci wybaczy tą wrędność)

DP nie gromadzi i nie przetwarza żadnych danych osobowych - więc takowej zgody mieć nie musi.

A co do allegro, dane są gromadzone i przetwarzane tylko w zakresie wykonywania usługi - czyli tutaj pytać nie musisz.

 

Wszystko zależy co robisz w swojej apce, oraz co chcesz z tymi danymi zrobić. Np chcesz je komuś sprzedać - musisz mieć na to zgodę przy rejestracji.

Z tego co wiem od kancelarii, samo zapisanie adresu e-mail w bazie jest już przetwarzaniem danych osobowych i wymaga zgody od użytkownika

Moja aplikacja ma następujące relacje:

Ja - usługodawca

    Firma - otrzymuje licencje dzięki której może używać oprogramowania SaaS

        Klient - rejestruje się w mojej aplikacji, ale jest klientem Firmy.

 

Kancelaria chce aby Firma podczas zakładania konta w aplikacji dodała link lub plik regulaminu i polityki prywatności.

Następnie Klient rejestrując się w moim oprogramowaniu nie zobaczy Zgadzam się z Polityką mojego oprogramowania, tylko Zgadzam się z Polityką Firmy (wcześniejszy link lub doc) oraz zgoda na przetwarzanie danych.

Idź zapytać swojego prawnika bo żadnej informacji nie podałeś.

Poza tym napisałem ci wcześniej to co powinno cię interesować.

Danych nigdzie nie będę sprzedawać, te dane są wyłącznie używane do wykonywania usługi w ramach, której oprogramowanie działa. Jeśli dobrze rozumuję, nie musze pytać o zgodę w takim przypadku?