Polityka prywatności Sony PS4 - lekka przesada?

Witam mam pytanie

Niedawno kupiłem PS4.
Czytam politykę prywatności Konsoli PS4.
Jest tam informacja na temat gromadzenia danych:

m.in.

“Informacje o sposobie korzystania z oprogramowania zainstalowanego w urządzeniu (w tym w trybie offline), takie jak: data i godzina użycia, jakie wykorzystujesz gry lub jaką muzykę odtwarzasz, co przeglądasz, dzielisz lub jaką pobierasz zawartość i na jak długo, w tym, jak często używasz czatów i innych aplikacji komunikacyjnych”

Czy ja dobrze rozumie?
Sony zbiera informacje prawie jak “ISP” i gromadzi je oraz przechowuje z dłuższą ważnością.

na przykład,
Korzystam z Youtube w konsoli
Wiedzą, co oglądałem, jak długo, co dokładnie zrobiłem w tej aplikacji.

Nie daj Boże włączę video, który łamie prawa autorskie, nie wiedząc o tym.

Mogliby użyć tych informacji przeciwko mnie. - ewentualnie
Weź się człowieku później tłumacz.

Czy ja dobrze rozumiem te zasady związane z polityką prywatności?

Ja wiem, że Google, Microsoft, Facebook itd. dużo informacji zbierają o nas.Tylko jestem ciekaw co dokładnie Sony ma namyśli bo nie bardzo rozumie
a wydaje mi się jeśli tak jest, że jest to lekka przesada.

Tak pójdziesz siedzieć.
Narzekasz a nie wiesz, że powinieneś się cieszyć? W Chinach jak wejdziesz na YT na video łamiące prawa autorskie to przyjeżdżają i z urzędu stawiają cię pod ścianą i kula w łeb. A ty tutaj narzekasz jak co najwyżej 12 lat ci tylko grozi.

A tak na serio wyluzuj się i niczym się nie przejmuj. Używaj swojej konsoli tak jak tylko chcesz.

To nie jest niezgodne z prawem.

Wątpię, byłaby to katastrofa PR-owa, ale pewnie bardzo chętnie wykorzystują dane w celu profilowania konsumenta, niewykluczone również że udostępniają je innym agencjom reklamowym (wszystko powinno być zawarte w polityce prywatności).

Zależy jakie treści, ale tych raczej na YT nie znajdzie.

@eteryt89m na szczęście w tym wszystkim chodzi (tylko i aż) o zbudowanie indywidualnego profilu klienta (czyli Twojego), a następnie serwowanie reklam, które będą jak najbardziej odpowiadać Twoim zainteresowaniom.