Polityka wg was

cóż, bez urazy, ale wszelkie poglądy z biegiem czasu powinny ewoluować i się zmieniać, a 17lat w polityce to szmat czasu

człowiek tak, gospodarka i przemysł nie :wink: tak gwoli ścisłości

nie żebym miał coś przeciw Korwin-Mikkemu, bo jego poglądy chodź radykalne czasem znajdują moje poparcie, dodatkowo podziwiam, jak to ktoś kiedyś ujął ‘opór człowieka którego poparcie każdorazowo oscyluje w granicach błędu statystycznego’

zależy gdzie to poparcie mierzą i tak, w partii UPR jest to blisko 100%, w czasopiśmie ‘Angora’ też wybierano prezydenta i zdobył I miejsce z 44%, a w internecie przekracza próg wyborczy

tylko w wyborach ogólnopolskich zdobywa małe poparcie, dlatego, że w prawie każdej tv/gazecie zostaje zmanipulowany

krótko: tam gdzie się pojawia, poparcie rośnie, tam gdzie go nie ma, poparcie spada

THC

Co do zniesienia podatku dochodowego, to nie zrozumieliśmy się… UPR chce znieść podatek dochodowy od kwoty, która nie zostanie przeznaczona na płace, ale na na rozwój firmy(tj. zakup nowego sprzętu, technologi itd.)


Ta partia nie obiecuje niz po za tym i tłumaczy że:

  • jest przeciwna finansowaniu partii politycznych z budżetu państwa(UPR utrzymuje się tylko z dobrowolnych składek sympatyków)

  • pośrednictwo państwa w świadczeniu usług(np. służba zdrowia, ZUS) dla obywateli jest zbędne, kosztowne, niesprawne i szkodliwe, gdyż z przyczyn ekonomicznych wywołuje biedę

  • państwo powinno się skupić na eliminacji przyczyn, a nie skutków biedy, gdyż koncentrowanie się na eliminacji samych skutków, w dłuższej perspektywie czasu przynosi efekty odwrotne do zamierzonych(zamiast non stop dawać zasiłki, skutecznie obniżać koszty pracy oraz ułatwiać zakłądanie firm i prowadzenie ich)

  • jest przeciwna specjalnemu traktowaniu Kościoła katolickiego przez państwo

  • idealne państwo rządzone przez UPR zajmowałoby się wyłącznie wojskiem, policją, sądownictwem, dyplomacją, utrzymaniem publicznej infrastruktury drogowej oraz ochroną środowiska

  • rezygnacja państwa z większości jego dotychczasowych zadań spowoduje - zdaniem UPR - możliwość radykalnego obniżenia podatków i radykalnego uproszczenia prawa, co prowadzi do przyspieszenia koniunktury w państwie oraz do zwiększenia liczby inicjatyw przedsiębiorczych. Unia Polityki Realnej głosi, że ludzie, mają prawo wydawać wypracowane przez siebie pieniądze na własne potrzeby, zamiast oddawać je na utrzymywanie urzędników państwowych

  • podatek VAT, aby nie osłabiać koniunktury, ma być obniżony, a następnie stopniowo wycofany. Podatki od nieruchomości mają być uproszczone. Pozostałe podatki (cła, ZUS, CIT, akcyza, opłata paliwowa, opłaty koncesyjne, podatek Belki) mają być zniesione. Na ich miejsce ma być wprowadzony znacznie niższy, równy dla wszystkich ryczałt


To główne cele tej partii. Proszę już nie zadawać pytań w temacie, bo chyba wszystko wyjaśniłem… Jak ktoś chciałby mi coś powiedzieć to proszę na priv albo GG.

Proszę również pamiętać, że to co mówi Janusz Korwin-Mikke nie zawsze zgadza się z programem UPR w 100%. Pan JKM nie jest prezesem tej parti od kilku lat a to co czasem pisze, to jego prywatne przemyślenia i opinie oraz żartobliwe stwierdzenia.

Wiem, że Wikipedia nie jest zawsze najlepszym źródłem informacji, ale aby nie zadawać niepotrzebnych pytań, proszę poświęcić tylko kilka minut swojego wolnego czasu na tohttp://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_Polityki_Realnej

Czytanie nie boli, a forumowicze jako że mają obycie z komputerami, to logika i myślenie nie jest im obce.

Bez względu na to, która partia wygrywa zawsze kończy się tak samo - czyli zmiana tego co zrobił poprzedni rząd, kłótnie, zwalanie wszystkiego złego na poprzendików, “handel” stanowiskami. Tak było zawsze, w całej historii Polski, a obecnienie jest to spuścizna po latach nieowli (1945 - 1989).

A póki tak “rozumujący” ludzie mieszkają w naszym kraju to Polska nigdy nie wyjdzie na prostą. Prawdziwi patrioci ;]

Jason X

Nic dodać nic ująć. :slight_smile: Pamiętajmy tylko że nikt nie jest nieomyślny i z czasem może zmienić swój pogląd…

Kiedyś(2 lata temu) też tak myślałem, że sobie wyjade od tak. Teraz planuje wyjechać ale tylko po to, żeby zdobyć kasę na studia(zakładając że się dostanę) i kształcić się, aby później zrobić coś dla kraju i poznać ludzi, którzy też chcieliby coś zmienić lepsze.

Złączono Posta : 25.07.2007 (Sro) 14:56

" Nie pytaj co twój kraj może zrobić dla Ciebie, lecz co ty możesz zrobić dla swojego kraju"

śp Donald Regan

Kiedyś do szkła kontaktowego dzwonił taki koleś i powiedział żeby skserować konstytucję, wszystkie ustawy, przepisy, regulaminy od Niemców. Skoro u nich jest dobrze to u nas też będzie :lol: :lol:

karolzet

Niemiecka gospodarka jest silna ale nie rozwija sie tak dynamicznie…

Wzrost PKB wyniósł zaledwie 1%, a w Estoni było to ok. 8-10%.

W Chinach PKB wzrasta o 12%, ale to inna sytuacja.

Nie bierzmy przykładu z Niemców, bo ich gospodarka rozkwit przeżywała jakieś kilkanaście lat temu. Zauważ również jak duża różnica gospodarcza pomiędzy byłym NRD a RFN. Znacznie większa niz między Polską Zachodnią i Wschodnią…

Wierz mi lepiej brać przykład choćby z Irlandi, która kilkanaście lat temu była biedniejsza niż Polska a teraz jest jednym z najbogatszych krajów Europy.

Lepiej się odbijać od dna, niż toczyć się ku niemu.

A ja nie rozumiem niektórych z was takiej nienawiści do Prawa i Sprawiedliwości.

Szczerze mam nadzieję, że będą rządzić przez następną kadencję. Uważam, że za ich rządów jest dużo lepiej i powinniśmy pomóc im sie wykazać. Szkoda, że nie mają większości, bo Samoobrona i Liga… sami wiecie najlepiej :wink:

No właśnie. Takie wyjazdy sa dobre jak się studiouje, aby w wakacje trochę dorobić :slight_smile: Dla mnie juz ten czas minął.

Ludzie a co tu robi UPR?Tylko sympatyk mógł umieścić ją w ankiecie,

Rozkwit Niemiec(RFN) nastąpił w latach 70, ale były tego przyczyny pewne.eee…wszędzie muszą być kąciki polityczne?Zresztą bodajże 8 partii pominięto.

A czy ja wiem co to PiS zrobiło?Kaczyński coś tam przed wyborami mówił, że przepędzi “Żydowskie lobby” ale żeby wysyłać specnazów do walki z lekarzami?

Śp. kto inny, pierwszy się tak wyraził. Kto taki, Mateuszu? :smiley: .

jado

Bo ja wiem, kto 1-wszy?? Wydawało mi się że Regan.

lool

Z tymi Żydami to nie trzeba komentować… Akcja CBA i tego lekarza to był błąd. A co do partii, to UPR ma poparcie rzędu 5-7% obecnie. A część parti pominąłem z prostych przyczyn - brak jakiegokolwiek programu gospodarczego.

Jeśli partia nie ma programu gospodarczego to nawet niech mi sie nie pokazuje na oczy. A Partia Kobiet i Krajowa Partia Emerytów i Rencistów jest tego przykładem. Nie wiem gdzie ty naliczyłeś 6 parti ??

Żeby w kraju bylo dobrze trzeba zmienić i uprościć prawo oraz zlikwidować wszelkie pozostałości po socjaliźmie(ZUS, “bezpłątną” służbę zdrowia, monopole, ubezpieczenia itd.)

A teraz zagadka!!

Z liter znajdujących się w czterech narożnikach ułożyć jak najwięcej skrótów nazw polskich partyj politycznych! (ja znalazłem 6)

P i S

L i D

John Fitzgerald Kennedy

na SLD/LiD nie - już dość się nakradli

na PO też nie - ta partia poparła becikowe i w gruncie rzeczy jest PiS-bis, poza tym już ludzie z nią związani rządzili jako AWS, spowodowali wzrost biurokracji, etatyzmu i sławetną dziurę Bauca, która trwa de facto do dziś

LPR, Samobrona odpadają także

zostaje … UPR, zdaje mi się, że jako jedyni nie będą podwyższać podatków i ograniczać dalej wolności

inny powód:

(http://www.glos.com.pl/ARCHIWUM/2003/04 … dzial.html)

UPR, jako jedyna partia z wymienionych proponuje powrót do tych czasów, gdzie deficytu nie było

raczcie zauważyć, że wszelkie rządy ( czyli ludzie którzy dziś należą do PO, LiD, SLD, PiS ) skutecznie ten deficyt pogłębiały ( i robią to dalej ! ), a teraz mamy circa 500 mld długu publicznego

Niestety tak jest… Ciekaw jestem co będą mówić PiS, LiD, LiS i reszta socjalistów, jak dług sięgnie bln złotych ?? To samo co teraz ??(milczenie)

Mamy do czynienia z długiem publicznym i długiem zagranicznym…

Przez pięć lat dług zagraniczny przypadający na mieszkańca naszego kraju zwiększył się o 1000 euro do 2938 euro. Kto chce zapałacić za mnie ?? :slight_smile:

http://biznes.onet.pl/5,1345214,prasa.html - Dług Zagraniczny Polski wynosi już ponad 112 mld euro/414mld złotych.

http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%82ug_publiczny - Obecnie wynosi ok. 500mld złotych…


A teraz dla fanatyków SLD(LiD), LiS, PSL, PiS itd zamieszczam krótką rozmowę liberała z socjalistą(Łukasz Foltyn - załozyciel GG):


Miałeś zgodę na ten cytat ?

Skasowano

Asterisk

może np to będzie lepsze forum http://www.polityczne.net/ :slight_smile:

Ja oczywiście UPR :slight_smile: A Ci, którzy nie głosują itp potwierdzają tylko że demokracja to zły ustrój :stuck_out_tongue:

A wszystkim niezdecydowanym (ale nie tylko) polecam zapoznać się z:

http://pl.wikipedia.org/wiki/UPR

http://polityczne.net/index.php?topic=68.0

STARKER

Uważam że polityka, to po prostu wpływ na nasz byt i poziom życia. Dlatego próbuję znaleźć mądrych ludzi na tym forum, którzy potrafią coś powiedzieć na ten temat. A Ci których to nie interesuje, a chociaz przeczytaja kilka postów, to sobie pewnie rzeczy uświadomią…

przecz z socjalem :slight_smile:

żadnego wspomagania biednych itd!

Obniżyć podatki, mniej biurokracji i wtedy nie będzie tej dziury bez dna jaką jest bieda!

Więcej zostanie w kieszeni Polaka!

"Państwo powinno być bogate bogactwem obywateli, a nie bogactwem budżetu."

Moim zdaniem ludzie w tym kraju nie zagłosują na UPR gdyż boją się zmian.Moim zdaniem nie ma też co bawić się zabardzo w politykę socjalną ludziom powinno dać się wędkę a nie rybę.Jeżeli wybory odbędą się na zimę to osobiście pójdę zagłosować na UPR, bo w sejmie siedzą(raczej nie siedzą bo rzadko kiedy widzę żeby sala sejmowa była pełna) ciągle te same osoby tylko że w innej partii.Jeszcze kilka miesięcy temu poszedłbym zagłosować na PO , ale nie podobają mi sie ich wyczyny w opozycji .

Pisaliście tutaj o bezrobociu.

Moim zdaniem bezrobocie jest w dużej mierze naszą winą

Dlaczego ??

Popatrzcie na swoich rodziców.

Mój ojciec umie i hydraulikę założyć i elektrykę i kafelki w łazience położy i domek wybuduje (mógł bym tak wymieniać i wymieniać)

Po prostu Polak złota rączka (niby dobrze ale czy na pewno)

A popatrzcie np. na USA

Tam przykładowy kierowca nie umie nic innego jak tylko … prowadzić

Jak mu się samochód rozkraczy na środku jezdni to nawet maski nie otwiera tylko dzwoni po pomoc.

I tak napędza się gospodarka.

A Polak to raz dwa by ten samochodzik “postawił na nogi” :slight_smile:

Takie umiejętności są przydatne kiedy takich osób jak my jest mało ale gdy cały kraj to “złote rączki” to jakim cudem bezrobocie ma sie zmniejszyć ?? !!