Polityka wg was

Witam!

Niektórzy udzie narzekają na kaczyńskich i na ten cały cyrk. A za SLD to było lepiej ??

Gorzej było, bo wtedy sprywatyzowano(ustawiono za łapówki) za niewielkie pieniądze największe polskie firmy takie jak np. Wedel, Zelmer, TPSA…

A bezrobocie za SLD sięgało 20% przy czym rząd ówczesny nawet po wejściu Polski do UE nie robił nic w sprawie otworzenia rynków pracy na zachodzie.

Wg mnie jest się z czego śmiać, bo nasi rodzice, sąsiedzi sami głosowali na takich “polityków” (złodzieji, krętaczy, cwaniaków i reszte lewactwa) - głównie SLD i Samoobronę, po części PiS, PSL i LPR.

Najpierw politycy obiecują że mln mieszkań wybudują, albo zmniejszą bezrobocie(Miller w 2001 roku wmawiał to naiwnym wyborcom).

Tylko z czego oni spełnią te obietnice Pytajnik Podwyższą już i tak wysokie podatki, wprowadzą nowe koncesje, opłaty i podatki, wykończą ludzi uczciwych i pracujących do cna a razem z nimi gospodarkę…

Dlaczego rejestrując lub sprowadzając auto trzeba zapłacić kilkaset złotych, kilka tysięcy jakiegoś haraczu dla urzędników Pytajnik Skoro rzeczywiste koszty wynoszą zaledwie kilkadziesiąt złotych !!

Dlaczego cena beznyny zawiera 60% akcyzy, podatków i wyskoich kosztów jej dystrybucji ??

Dlaczego na każdym kroku rządy socjalistów i cwaniactwa traktują nas obywateli jak naiwne bydło, które da sie wycyckać co do grosza ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy??


Nie namawiam nikogo do moich poglądów politicznych i gospodarczych. Każdy kto to teraz czyta ma rozum i wolną wolę. Może coś zmienić w swoim życiu i kraju, a może podczas wyborów zostać w domu i nadal narzekać że jest źle. Albo pracować nadal za 6-10zł/h i patrzeć jak wszystko się sypie…

http://www.upr.org.pl/main/artykul.php? … =68aid=94

(Jest to kopia mojego poprzedniego postu w czyimś głupim temacie. Ale chciałbym wywołać jakąkolwiek debatę na temat polityki i gospodarki w naszym kraju.)

Wierzę że na tym forum jest wielu mądrych ludzi, którzy z pewnością chcą coś zmienić na lepsze w tym kraju. A nie tylko jęczęć i narzekać że jest źle i żle.

Wielu z was wyjeżdża lub chce wyjechać za granicę w poszukiwaniu lepszego życia. Mam nadzieję że tylko na pewien czas i że wróci do Polski :slight_smile: Bo wyjazd z Polski nie załatwi wszystkiego… A całej rodziny i znajomych nie wywieziemy z Polski.

Złączono Posta : 22.07.2007 (Nie) 13:40

Jeden mądry user na pytanie “Dlaczego na każdym kroku rządy socjalistów i cwaniactwa traktują nas obywateli jak naiwne bydło, które da sie wycyckać co do grosza ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy”

“bo naiwne bydlo jest na tyle naiwne ze wierzy w populistyczne bzdury i wybiera sobie takich reprezentantow”

Mateusz zlituj się, to jest forum komputerowe :?

mógłbyś dodać w ankiecie opcję ,nie zagłosuję"… :wink:

To jest dział na luzie przecież??

Niektórzy piszą o sushi, jedni o butach a ja o polityce i o Polsce.

Złączono Posta : 22.07.2007 (Nie) 14:37

DamiaN4

To jest postawa niepatriotyczna :stuck_out_tongue: Zakładam że wszyscy głosujący w ankiecie są zdolni do przemierzenia 100-500m do lokalu wyborczego. Choć ja jeszcze 18 lat skończonych nie mam :slight_smile:

A to dział Na Luzie, czyli totalny Off Top :slight_smile:

na luzie się nie da :frowning:

pozdr

Tu się zgadzam - http://www.rodneyanonymous.com/archives/che.jpg :smiley:

A tu już nie bardzo :stuck_out_tongue: . Uprani, a przede wszystkim Miszczu, mają gdzieś demokrację, czyli w skrócie np. co ja o czymś sądzę. Uprana elytka, to takie samo nic, jak czerwono-różowa :twisted: .

Tylko komuś z UPR mogłby się spodobać taki pogląd. Ziomy, to dla nich bydło :evil: .

BTW dlaczego nie ma w ankiecie innych marginalnych partyjek podobnych do UPR? Np. Partii Kobiet? Jakaś dyskryminacja, seksizm? :lol:.

A nie lepiej cieszyć się wakacjami ? Na rowerek, w piłę, na plażę, na piw…ekhm biwak? :wink:

W zasadzie dziwię się, że temat jeszcze istnieje.

I zagłosuje na tego, na kogo będzie chciał, nie ulegając bezczelnej agitacji politycznej (vide ten topic).

Oskarżasz wszystkich polityków z tych partii, nie zważając na to, że wielu jest uczciwych.

Sam głosowałem i będę głosował za lewicą. Owszem - rozczarowała mnie, jak wszystkie dotychczasowe rządy. Ale to nie znaczy, że masz prawo nazywać mnie krętaczem, złodziejem i naiwnym bydłem.

Coś ci sie pomyliły czasy chyba. W swoim politycznym zacietrzewieniu nie zauważyłeś, że te obietnice są już nierealne i nieaktualne, bo rządy się zmieniły.

Na koniec - jeśli takie są poglądy UPR-u i jego zwolenników (wrzucanie wszystkich do jednego worka, wyzywanie ludzi, bezpodstawne oskarżanie, przekonanie o własnej absolutnej nieomylności), to ja tym ludziom dziękuję. Właśnie zniechęciłeś mnie skutecznie do UPR-u.

Posłuchajcie wypowiedzi posła Jacka Kurskiego jaką tą PiS dobrą prowadzi politykę zagraniczną i ma świetną gospodarkę :). Zagłosowałem na LiD.

Złączono Posta : 22.07.2007 (Nie) 16:52

ogólnie poseł Kurski wymiata:

http://youtube.com/watch?v=PvFin_vLfGk

Magik

W PiS, PO, PSL a nawet w LPR jest wielu mądrych ludzi…

Ale to co wyprawia mr Kaczyński i reszta to nietrudno niezauważyć…

Masz rację, w każdej parti są czarne owce i karierowicze nawet w UPR.

Proszę nie zrozum mnie źle, nie mówie że UPR to najlepsza wg mnie partia, ale jest to partia, która ma stały program wyborczy/gospodarczy od 1990roku. Ta partia nigdy nie zmieni i nie zmieniała swoich poglądów tylko po to, zeby uzyskać dodatkowy elektorat jak robi to PO, PiS czy Samoobrona.

Dodam że UPR utrzymuje się od zawsze tylko z dobrowolonych składek swoich sympatyków itd. A tymczasem wszystkie inne partie biora kasę od państwa na swoje utrzymanie itd. A jak wiadomo to wszystko pochodzi z naszych podatków :slight_smile:

PO jest krytykowana głównie za brak wartości wg niektórych ludzi oraz fakt, że w tej parti jest wielu socjalliberałów(Olechowski, niedługo Buzek) oraz jest tam troche masonów, a pewnie wiesz co to jest Wielki Wschód Francji, Opus Dei itd.

PiS jest o tyle nie dobry, bo praktycznie nie dba o gospodarkę i potrafi jedynie szastać publicznymi pieniędzmi jak SLD… A ta akcja CBA i tego lekarza to też duże przegięcie z ich strony… A jego koncepcja taniego państwa jest jeszcze droższa niż rządy SLD.

O Samoobronie nie muszę chyba pisać, bo każdy mądry człowiek wie ze ta partia to pouliści do kwadratu i ludzie bez jakiegokolwiek wykształcenia ekononomicznego. Tzw. Elita PGR-owska

Poczytaj troszkę o plusach wejścia do UE i wtedy się wypowiedz. Wyjechałem jeszcze przed wejściem do UE i pracowałem legalnie. Tak samo mógł zrobić każdy inny Polak.

Kaczyńki obiecywał 3 mln mieszkań a mamy mieszkania po 3 mln.

Porównaj sobie spadek bezrobocia do wzrostu zatrudnienia. Bo dane o spadku bezrobocia są dla mediów tylko, ludzie odbierają to jako równoznaczne wartości.

Taa czyli twierdzisz, że przy obecnym układzie politycznym wszystko się wali i sypie, że pracujemy za marne grosze i nie ma perspektyw. Tutaj się zgodze z tobą, bo to jest prawda.

Dlaczego nie załatwi?? A w czym Polska jest lepsza od innym państw europejskich, żeby tutaj zostawać? Z mojej rodziny tylko moja mama jest w Polsce. Pracuje w państwowej firmie i nie zostawi jej. Emerytura etc.

2 godziny lotu + 2 samochodem i jestem w domu. Nie mam swojej rodziny jeszcze ale myślisz, że zostawiłbym ją tutaj?? nc

Tak, bo znaczna większość narodu nie ma własnej oceny rzeczywistości. Oglądają te telewizorki i wierzą w każde słowo które z niego padnie.

Kończąc: Mam daleko gdzieś wybory do czasu kiedy wszyscy, którzy są na obecnej scenie politycznej skończą zabawę i odejdą na emerytury. Bo jak narazie to robi się coraz gorzej i będzie coraz gorzej.

Może następne pokolenie, któro było dalej niż stodołą na swoim gospodarstwie i widziało jak się żyje w normalnym państwie w europie, poradzi sobie z tym bagnem. Zyczę im tego.

truti

Masz rację, ale pamiętaj że jeśli większość inteligentnych, pracowitych i kreatywnuch ludzi wyjadzie z Polski, to w naszym kraju nic się nie zmieni na lepsze… Też tak kiedyś myślałem. Jeśli wszyscy przyjmą taki tok myślenia, to co się w naszym kraju zmieni ?? Nawet jeśli mieszkasz za granicą, to też możesz głosować.

Co prawda obecna sytuacja w Polsce jest lepsza niż 4 lata temu. Średnie płace kilka lat temu wynosiły 1000zł brutto, a teraz 2800zł brutto.

Nie jest to i tak dużo. Zwłaszcza że pracodawca podnosi wysokie koszty pracy a pracownik też. Bo gdyby nie podatki to zamiast zarabiać np. 1600zł możnaby dostać 3000zł. (choć podatki musza być ale w minimalnej formie)

Co do plusów wejścia Polski do UE… Nie widzę ich dużo, choć są.

Polacy moga łatwiej wyjechać za granicę, ale Unia zamiast nam pomóc w konfliktachgospodarczych z Rosja, to tylko udaje ze coś robi…

A te mld euro, które mielismy dostać ucieka nam koło nosa.

Tak samo z tą głupią propagandą tv, jak pisałeś. Ludzie myslą że dzięki Euro 2012 będzie w Polsce lepiej. Nic bardziej mylnego !!

Złączono Posta : 22.07.2007 (Nie) 21:07

Demokracja daje nam teoretyczny wpływ na władzę. Bo np. taka TVP czy TVN albo Gazeta Wybiórcza opublikuje sondaże, którymi będą się kierować naiwni ludzie.

Albo taki Rydzyk powie coś w swoim radyjku a później mln emerytów biegnie do urn i głosuje. To jest wg mnie wada demokracji - manipulacja wyborcami…

Którzy zagłosują tak jak ktoś mi powie, albo uznają po zobaczeniu sondaży, że nie warto głosowac na daną partię, bo “zmarnują” głos.

Mateusz

Weź załóż jakąś swoją partię :stuck_out_tongue:

Przed wyborami było takie hasło, że jeśli PO nie da i SLD nie da, to kto da? - PiSda, ale jak widać nie dał :stuck_out_tongue: Dopóki do władzy nie dojdzie jakaś partia z jakimś konkretnym, rewolucyjnym programem w tym kraju nic się nie zmieni. Prawdę mówiąc to wszystkie partie mają prawie taki sam program, tylko jedni są pro kościelni, inni nie. (Wszyscy skupiają się wokół tych problemów: likwidacja bezrobocia, 10 milionów mieszkań, budowa dróg, ahhhh… rzygać się chce). Mają program w stylu Kononowicza.

Może taka opcja w ankiecie… “nikogo” :?:

karolzet

A nie prawda :stuck_out_tongue:

PiS, SLD(LiD), PSL, LPR i Samoobrona to socjaliści głównie…

Oni potrafią tylko podwyższyć podatki na wszelkie sposoby i rozrzucać pieniędzmi. Centrum A. Smitha podaje dzień wolności podatkowej w czerwcu, ale dobrze wiemu że jakby patrząc na to od strony konsumenta, to jesteśmy obdzierani z 70-75% zarobionych pieniędzy. Najpierw wypełniasz PIT, twój pracodawca aby ci zapłacić 1000zł musi zapłacić ZUS-owi ok. 600-700zł a ty jeszcze dodatkowo ok. 400zł

Później akcyza na benzyne ok. 60%, później na alkohol, na dowolny produkt jest VAT(w USA nie ma VAT-u !!

Jeszcze limity uni europejskiej na wytwarzanie CO2, które skutecznie niszczą rozwijająca sie polską gospodarkę. A jak wiadomo człowiek produkuj tylko 1% gazół cieplarnianych.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Konserwatywny_liberalizm - To jest właściwa droga

http://pl.wikipedia.org/wiki/Socjalizm - To jest historia choć w Venezueli jest taki “Miller/Lepper” który wprowadza ten nieudolny system.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Socjaldemokracja - To co masz w Niemczech i Szwecji i co czeka dużą część państw eurpejskich.

Zauważ dlaczego Japonia bo II WŚ jest potęgą gospodarczą razem z Tajwanem, Koreą, nie wspominając o USA, które ma najbardziej liberalne prawo gospodarcze. Choć Bush to kr**** jest i marnuje pieniądze publiczne na Irak itd.

Zauważ co zrobiła Irlandia kilkanaście lat temu… A co robi teraz Estonia która ma wzrost PKB ok. 10%!!

PAŃSTWO ZABIERZE MI MNIEJ Z PODATKÓW, TO JA ZA TE PIENIĄDZE COŚ KUPIE, A DZIĘKI TEMU WZROŚNIE POPYT, NASTĘPNIE PRODUKCJA TOWARÓW A NASTĘPNIE DANA FIRMA ZATRUDNI WIĘCEJ OSÓB DO PRACY.

A PRZY ZWIĘKSZONEJ PRODUKCJI PAŃSTWO I TAK DOSTANIE WIĘCEJ PODATKU.

A JA BEDE ZADOWOLONY, BO SOBIE COŚ KUPIŁEM A KTOŚ INNY BEDZIE ZADOWOLONY BO DZIEKI MOJEJ DECYZJI DOSTAŁ PRACE…

http://biznes.interia.pl/news/eurodotac … gla,942892 :slight_smile:

Unia Polityki Realnej, a z tych czołowych - jeśli już - Platforma Obywatelska.

UPR nie wygra wyborów bo media nie dopuszczają ich do emisji kampanii wyborczej…

Powoli to forum zmienia się w forum polityczne a tego mam dosyć wchodząc na wp. czy onet

A czy UPR nie manipuluje ludźmi, obiecując im różne rzeczy ?

Czy ewentualną wygraną UPR-u również nazwiesz “manipulacją wyborcami” ?.

Czy zagłosowanie na UPR nie będzie takim głosem, bo ktoś im tak powie ?

Przecież ty właśnie próbujesz mi powiedzieć, na kogo powinienem zagłosować. Ubierasz to oczywiście w ładne słówka o wolnej woli itd., ale tak naprawdę to agitacja polityczna uprawiana w nieodpowiednim miejscu.

No na UPR bym juz zagłosował, bo już było tyle partii i żadna wiele nie zrobiła . UPR też niewiadomo jakby wygrała wybory czy chociaż jeden punkt zrobiła by z calej swojej listy obietnic, w końcu PiS też p… że 3mln mieszkań będzie. Główne cele mają dobre ale jak to wiadomo na chęciach by sie skończyło może. Zniesienie podatku dochodowego to dobra sprawa, tylko też tak mogło by być że pracodawca zamiast to co wcześniej oddawał do Zusu od

pracownika to by brał do siebie, i zarobki by sie o wiele nie zwiększyły, tylko prezesom firm by sie zwiększyły.