Polonizacja programu komputerowego

Witam

Czy orientuje sie ktoś w jaki sposób można spolonizować program komputerowy?

Dostałem pełno plików ini oraz xml i niewiem co z czym i jak.

Jestem dobrze zorientowany w “software” ale przede wszystkim jestem tłumaczem a nie programistą.

Proszę o pomoc jakiegoś znawcę tematu :slight_smile:

To zależy jaki program. Niektóre pakiety językowe mają w plikach *.ini, inne w bibliotekach *.dll i *.lng a jeszcze inne to nie wiem. Najczęściej jest odpowiedni folder w którym są języki. Ich nazwy się zaczynają od: pl/en, polish/english

Ale w notatniku ich nie wyedytujesz poza plikami *.ini

Ponoć programem Restorator można zrobić polonizację (na pewno pliki *.dll i chyba *.exe, jakie jeszcze to nie wiem).

Plik *.xml to chyba pakiet Office z serii 2007, ale na pewno jeszcze jakieś programy obsługują ten format.

*.ini to wiadomo, że notatnik albo notepad++

Pliki XML też można przerobić Notatnikiem bo nie są to pliki binarne. Pliki binarne *.exe i *.dll da się przerobić programem ResHacker. Jednak czasami się to nie udaje. :frowning:

Widzę ze sie nikt nie znajdzie do pomocy, przecież napisałem że dostałem paczkę plików od autora programu, tam są tylko pliki xml których office 2007 nie chce otworzyć, oraz pliki ini, których edycja w notatniku przywraca o ból głowy, myślę że jest jakiś program lub sposób na to.

Bo musisz się nauczyc edytowac pliki XML i INI. Każdy program ma inną składnię w takim pliku cho nieco podobną (<>). Co do plików XML przydał by ci się program do webmastera. Chodzi o to, że będzie on podświetlał składnie dokumentu XML, przez co będzie bardziej przejrzysty.