Połowa internetu na karcie Wifi

Witam podłączyli mi z Orange internet 300 Mb/s z modemem FUNBOX 2.0 w laptopie na kablu pokazuje 304 Mb/s mój tel samsung galaxy note 4 widzi 250 Mb/s problem jest taki że mój laptop z kartą WIFI Mediatek MT7630E widzi tylko 45 Mb/s podłączam do FUNBOXA router TP link WR841N i łącze się z nim to wtedy widzi 80 Mb/s przełączanie na 802.11 N only nic nie daje w czym jest problem ? konsultant z orange powiedział żebym w ustawieniach zmienił z 2.5 GHZ na 5.0 dzięki czemu mó tel np widzi 250 Mb/s ale za to mój laptop w ogóle nie widzi siedzi funbox dopiero jak ustawie 2.5 to widzi czy da się coś z tym zrobić , czy muszę kupić jakąś zewnętrzną kartę wifi kupić ??? podobno ten model mediatek obsługuje taką prędkość 802.11 bgn 

No tak musisz kupić bo karta w lapku ma ograniczenie do 50 mb/s

Czyli da się zmienić kartę Wifi w laptopie ? nie wiem jakie tam jest wejście epci ?czy coś takiego chyba 

da sie ale to trzeba calego laptopa rozkrecac

czyli nawet jak zmienie tą wbudowaną wifi to i tak będzie źle ? lepiej pod usb jakiegoś tp linka myślisz ?

Nie mozliwe to jest poniewaz karta jest pod obudowa i nie ma takiej predkosci kup sobie 150 mb/s TP-LINKA.

Masz kartę, która działa w n-lite, czyli maksymalnie wyciągnie ona te 40Mb/s, nie więcej.

Czyli muszę sobie kupić jakiegoś tp linka pod usb