Polowanie na netbooka-jakie modele i jakiej firmy polecacie?

Witam serdecznie! Zaczynam mieć mały głód na mniejszą wersję swojego pc’ta. Możecie podać mi jakieś dobre modele netbooków którę spełniają poniższe wytyczne:

ram: 2gb

USB 3.0

złacze HDMI

4-7 h pracy na baterii

procesor od 1.5> w górę i dwurdzeniowy

do grafiki nie przywiązuje znacznej wagi - gram na PC stacjonarnym jeżeli wgl gram.

Przypuszczam, że nie da się tych wszystkich cech połączyć w jednym modelu ale interesuje mnie model który będzie posiadał im więcej tym lepiej tych wytycznych.

Komputer będzie służył do przeglądania internetu, kontaktu ze znajomymi, muzyka i to wszystko. Pozdrawiam i czekam na wasze propozycję. Szukam zwartej konstrukcji w której po jakimś czasie nie zrobią się luzy.

Acer Aspire one 722

Swego czasu interesowałem się Asusem Eee 1215n, i był on moim zdaniem bezkonkurencyjny. Oczywiście nie liczyłem tu wersji Lamborgini, która za dodatkowe 500 zł oferowała bardziej wypaśną obudowę i nic więcej. Nie wiem czy wyszło do tej pory coś lepszego. Oczywiście, wtedy w Polsce była tylko wersja ograniczona, ponieważ nie miała USB 3.0, ale może teraz się to zmieniło.

Moim zdaniem taki powinien ci wystarczyć, chociaż za te same pieniądze (~1500 zł) można mieć już lepszego, ale też dużo większego laptopa.

Tak jak pisałem, Acer AO 722. Ma 2GB, procesor 2x1GHz i ekran 1366x768 jest nie porównywalny z 1024x600 :slight_smile: i ma 11,6 cali ekran, wygląda bardziej jak mini-laptop lub prawdziwy netbook a nie marna zabawka :wink:

W sumie to zmieniłem zdanie.

Zmieniam trochę parametry, netbook powinien posiadać:

wejście HDMI, Bluetooth w wersji 2.0; 2.1 lub najlepiej 3.0, USB 3.0 i żeby bateria posiadała jakiś przyzwoity czas pracy w przedziale 4-6 h.

I pamięć RAM może mieć 1GB w sumie to nawet lepiej, dzięki temu taniej nabędę netbooka a z czasem będę mógł sobie kość ramu dokupić.

I fajnie jakby ramy były w standarcie DDR3.

PS: Niektóre netbooki czytałem, że mają wejście/adapter na karte SIM, dzięki temu przypuszczam, że można korzystać z internetu poprzez sieć GSM, gdzie się wkłada taką kartę i jak wygląda taka tacka? :slight_smile:

ASUS 1215B w konfiguracji E-350 + R6310 spełnia Twoje wszystkie wymagania, ale jest strasznie drogi:

http://www.neo24.pl/?p=asus_1215b_blk040m&aff_id=103113

Są też modele z C-50 + R6250, wyjdą taniej.

MSI U270-037XPL też się nadaje:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/2145305

Tyle, że nie ma Bluetootha, można dokupić jakiś malutki pod USB.

Hmmm… mając takie potrzeby wolałbym kupić Samsunga Galaxy S II (i9100). Nawet fajnie się na tym przegląda internet i zawsze ma się to przy sobie.

kamil_w ten telefon jest fajny naprawdę miałem z nim kontakt ale za b.wygląda jak zabawka, ta plastikowa tylnia klapka po prostu mnie powala na kolana. Poza tym jak wspomniałem potrzebuję komputera, mini wersji mojego PC’ta którego będę mógł wziąć wszędzie. Nie mam czasu na konwertowanie plików z i9000 na pc i w 2 stronę. A swoją drogą to mam już telefon którego na żaden inny nie wymienię, przynajmniej na razie. :lol:

freedom a nie ma naprawdę netbooka który kosztuję poniżej 1000zł i spełnia te wszystkie wytyczne? Poza ten ASUS co podałeś to ma za dużo RAMU bo 4GB to za dużo a dla mnie 2GB to jest max, na takim urządzeniu więcej niż wspomniane 2 GB są po prostu zbędne. :slight_smile:

Freedom a jak znasz jakiś model który posiada 1GB ramu + możliwość rozbudowy do 2GB to podaj na forum model.

Bluetooth chciałbym, żeby był już wbudowany w komputer. Bo jeżeli już kupie sobie ten sprzęt to za pomocą BT będę się łączył z telefonem na którym mam mega pakiet internetowy i będę korzystał z tego internetu, dla obniżenia kosztów+darmowe wifi. A nie chciałbym się męczyć z jakimś kawałkiem plastiku odstającym od obudowy-byłoby to b.problematyczne i mało funkcjonalne rozwiązanie. Czekam na kolejne propozycje. :slight_smile:

Nie rozumiem. Jaka konwersja? :expressionless: Ale mniejsza z tym. Rozumiem. Swojego czasu potrzebowałem podręcznej maszyny do pisania i nabyłem Asusa EeePC901.

IMHO RAMu nigdy nie za wiele. Zawsze można go przerobić na Ramdisk i przyspieszyć tym samym prędkość działania programów :wink:

plików tekstowych office. coś tam może być jakiś konflikt a poza tym wyobrażasz sobie pisać prace na telefonie nawet tak dobrym jak i9000 ? Szczerze bo ja nie. Dlatego potrzebuję netbooka.

Cyt:

Jak pisałem Acer Aspire One 722, a nawet coś słabszego ze stajni Acer spełnia twoje wymagania i kosztuje koło 1000zł. Ew. jeśli chcesz nabyć zabawki ze śmiesznym ekranem 10,1 cali i rozdziałką 1024x600, która jest jeszcze bardziej śmeiszna, kup EEEPC, za 800-900 kupisz sprzęt z 1 GB RAM, lecz to strata kasy. IMO lepiej dołozyć te 100-200zł i kupić jakiegos Acera z 2 GB RAM, dwurdzeniem, dyskiem 500GB, BT, 11,6 calową matrycą HD :slight_smile: