Polska na 45 miejscu na świecie w szybkości internetu

Witam dzisiaj sprawdzałem szybkość na http://www.speedtest.net/

przeczytałem dość ciekawe dane jakie strona zbiera o szybkość internetu w świecie ,czy te dane są wiarygodne ?.Wystarczy u góry kliknąć na world Results i wychodzi ze Polska w pobieraniu danych jest na 45 miejscu na świecie z średnią 7.98mb/s ,a wysyłaniu jest na 40 miejscu 2.01mb/s .Przetestowane na ponad 20mln Polaków (pewnie co testowali szybkość),sondaże są przeprowadzane na tysiącach a tu mamy miliony więc chyba wiarygodne.Dowiedziałem się ze z moją prędkością 1mb/s jestem na 163 miejscu czyli mam internet od TP jak w Nigerii ,możliwości techniczne Salwadoru na 121 miejscu są bardzo trudne do zrealizowania .A prędkość jak w Izraelu 58 pozycja (pozostanie w marzeniach).Ciekawy test pokazujący ze mieszkając pod Krakowem można być jak Nigeryjczyk.

Przecież Polska to kraj 3 świata, *******************************

I tak cud , że jest na tym 45/40 miejscu.

Coś gdzieś kiedyś czytałem, że Polska jest bodajże na pierwszym z 3 miejsc jeżeli chodzi o najdroższy internet. =D>

1139139395.png

Jak na internet, który posiadam już 3 lata, to nie jest tak źle. Gorzej z abonamentem.

Bądź co bądź i tak dla niektórych internet powinien być w ogóle niedostępny.

Wchodzę na jakieś forum o grach a tam jakiś 10 letni szpaner spammer, który chwali się, że ma 25 mb download’u.

A to ciekawe bo ja w Rzeczpospolitej z 1 lutego 2011 czytałem, że w większość użytkowników ma łącze 1-1,99 MB/s a później 2-5 MB/s.

To tylko teoria bo praktyka jest inna.

PaulGhost rzeczywiście masz rację znalazłem coś takiego.

http://www.tvn24.pl/12692,1601318,0,1,i … omosc.html

I nawet po obniżce 45zł za 1mb/s płaci się krocie,w stosunku do siły nabywczej ,zarobków .Niby dane sprzed półtora roku ale w tym czasie ,1mb/s staniał zaledwie o 10zł .Przecież to horror za 1mb/s mam płacić prawię 45zł ,a ktoś z lepszym łączem za 14zł więcej przy umowie na 2 lata ma 6mb/s .

Co do TP ci którzy słono płacą za telefon czy utrzymanie łącza ,powinni zaproponować nam łącze 1mb/s przynajmniej jak u operatora radiowego w mojej sytuacji cena wynosi 30zł za 1mb/s .

PaulGhost, ty chyba żartujesz? Nie potrafisz znaleźć jakichś dobrych stron? Tylko marudzić i marudzić w kółko.

Eee… jakich stron? Bo " jakichś" nie mówi mi zbyt wiele…

Nie, nie żartuję a Parinok potwierdza tylko to, co napisałem, a napisałem niestety smutną prawdę.

Hę? Przeczytałeś zaledwie 1 z moich postów i po tym wnioskujesz, że marudzę w kółko? Dobre…

No ale Twoje podejście jest lepsze, najlepiej na nic nie marudzić, nie narzekać, cieszmy się z tego co mamy, czyli z najgorszych warunków do życia w europie.

Zapewniam Cię, że jeśli tacy jak ja nie marudzili by, to tacy jak Ty wciąż by płacili 200 zł za 1 mb.

Wiedz także, że nie każdy ma czas na szukanie i potwierdzanie swoich informacji, wyobraź sobie, że niektórzy mają szkołę, pracę itp.

bo netia i TP dopiero od niedawna oferują predkości 6,8,10 … a większośc ludzi wzięło umowy na niższe prędkości na 50 lat : P bo tp tak robi chcesz tanio umowa musi być długa :wink:

ZAWSZĘ biorę umowę na najkrótszy czas, bo wszystko idzie do przodu, wzrasta, jest lepiej, to znowu na rok można brać.

PaulGhost , skoro tak Ci nic nie pasuje, uważasz, ze Polska to zacofane zło, to dlaczego jeszcze tu mieszkasz? Co cie obchodzi co wypisuje 10-letni szpaner? Ma 25 Mb/s to ma, jak mu zazdrościsz to nic prostszego - idziesz do operatora i podpisujesz umowę na daną prędkość.

Co do tematu - ja myślę, że to prawda, a takie sondaże w gazetach… Nigdy im nie wierzyłem, tak jak nie wierze w wiele, co oni tam wypisują.

PaulGhost , zamiast narzekac na to jak jest, to popracuj nad pisownią dużą literą, ponieważ widzę, że nie znasz zasady która mówi, że między innymi nazwy krajów, kontynentów, miast pisze się dużą literą, czyli Europa piszę się z dużej litery, bo jest to nazwa kontynentu…

PaulGhost nawet nie zrozumiałeś tego, co chciałem w moim poście napisać. Tak krytycznie wyrażasz się o swoim kraju ojczystym, a nie potrafisz znaleźć dobrych stron mieszkania w Polsce i bycia Polakiem. I chyba u Ciebie nie najlepiej z geografią, są jeszcze takie kraje Ukraina, Rosja, Kazachstan i wiele innych, które de Fact należą do Europy. I w moim poście nie chodziło o ceny internetu, tylko o twój stosunek do Ojczyzny.

Tej części Twojej wypowiedzi już w ogóle nie rozumiem. I co Ci przeszkadza że jakiś “10 letni szpaner” tak pisze? Może poprostu to go cieszy, sprawia radość czy coś? Poprostu nie musisz tego czytać i tyle.

Patrząc na wasze komentarze dodam parę słów od siebie .Kto sprywatyzował polskie zakłady za marne pieniądze (politycy).Ja się TP (Francja),nie dziwię kupili naszą spółkę nie po to by modernizować tylko zarobić ,to ze teraz modernizują (bo nie mają wyjścia).Druga sprawa pracowałem w UK zarabiałem 4 razy tyle co w Polsce ,nikt nie wymagał ode mnie wyższego wykształcenia .Pamiętam orędzie Premiera by wracali emigranci ,wróciłem skutek (problemy ze znalezieniem pracy).Kogo wina ze szkołą zawodowa i chęci do pracy się nie liczą tylko papierek (polityków).

A więc to ze Politycy to krętacze ,lenie,mafia korupcyjna .Nie znaczy się ze Polska jest zła ,bo jestem przywiązany do naszego kraju tu się urodziłem .Jak Polska dostawała baty od reprezentacji Anglii byłem za Polakami itd .To ze mamy najgorszych polityków w UE,nie znaczy się ze Polska jest zła .Jak pracowałem w UK szef się dziwił jak takie Tesco może w Polsce płacić tyle pracownikowi (płace regulują politycy ).A resztę wykorzystują firmy

Otóż nie kraj jest zły, a osoby nim rządzące. Przekręt na przekręcie przekrętem podparty.A całkiem sporo duży firm zostało sprzedanych obcemu kapitałowi, toteż nie ma się co dziwić że mamy tak duże wydatki an rzeczy podstawowe. P

Oczywiste np:teraz sprzedają Polską Hutę Chiną http://www.nacjonalista.pl/2011/01/22/h … zykom.html

Czytałem opinię ekonomisty ,ze są robione ostatnie skoki i sprzedaż za bezcen firm .Później to nawet najlepszy rząd na świecie nic nie zrobi bo nie będzie z czego ,a Polska za 20 lat będzie bankrutem i scenki z Egiptu się mogą powtórzyć u nas.

chinOM - -’

pamiętam niegdyś firme Optimus produkowali jedne z lepszych podzespołów do komputerów i co wykonczyli założyciela i teraz zajmuje sie hodowlą jakis owiec czy czegoś tam tak sie dzieje w Polsce nasze sie wyprzedaje albo doprowadza do bankructwa wszystko nam narzucają… Tp też we francji mają połowe niższy abonament niż u nas

Optimus nie produkował tylko sprzedawał podzespoły do komputera. Do tego też składali gotowe pecety. A chodziło o to, że dal MENu eksportował komputery na Słowację, aby potem można je było z tamtąd kupić bez podatku VAT. I za to został oskarżony o oszustwa podatkowe. Do tego, jak to pisano “przyszło do niego 2 smutnych panów”, z informacjami aby dokonał pewnych rzczy ze swoją firmą. Na zakończenie działania sprzedał swoje pakiety akcji po zaniżonej cenie.

Pozdrawiam

Dobra, widzę że tutaj same polaczki biedaczki się wypowiadają, które chwalą na forach swój nędzny kraj zwanym Polską a po wyłączeniu komputera idą i ku**ią, że znowu VAT podrożało. Jesteście żałośni, potraficie tylko czepiać się w kilkoro zamiast zauważyć jakiś sens w tym co piszę, oczywiście od razu odpowiecie sobie- “Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!”

sla17 - ot, milioner się znalazł, który kupuje wszystko bez względu na koszta =D>

sla17 potrzebuje łącza 9 GB’owego? Nic prostszego! Idzie do operatora i podpisuje umowę.

Chce jechać na drugi koniec świata? Pakuje walizki i jedzie

Przecież to jeden c**j.

A Ty zamiast narzekać na mnie, wyłącz komputer i zajmij się czymś pożytecznym, poczytaj książki, popracuj główką… Chociaż, fizycznych też potrzebują 8)

Dobrych stron mieszkania w Polsce? :-o

Aha, czyli trollom i innemu plebsowi także zazdroszczę, oraz wszystkim innym, którzy mnie wkurzają… :slight_smile:

No cóż, dziękuję za miłą nockę, spędzoną na czytaniu waszych jakże olśniewających uwag, teraz zaś pora już na mnie, pewnie jutro też 10 osób napisze 100 komentarzy adresowanych w moją osobę wraz z 1000 cytatami. Ale to nie ja kompromituję się, radzę o tym pamiętać podczas pisania kolejnego posta. Cya.

PaulGhost że dziwny kraj to się zgadzam ,niektórzy Polacy się zachowują jak cygany pracujące w UK.

1.Podlizują się szefowi donosząc na kolegów (dla awansu),a są gorsi w pracy .

2.Chodzą do Urny już 22 lata ,i wybierają to co im w sondażach dają .

3.Nie mają własnego zdania

4.Jak jest strajk to kablują na kolegów (bo się boją o posadę)

5.Za parę złotych by sprzedali kolegę

6.Narzekają na zarobki ,a jak przyjdzie co do czego to mówią ze są zadowoleni.

Pracując w UK zauważyłem jedno ,powyżej 8 godzin pracy pracownik melduje szefowi ze idzie do domu ( u nas by takich wywalił),po 8 godzinach pracy dostajesz overtime (50% więcej).U nas wielu się do tego nie stosuje ,jak u nich są strajki to każdy Anglik za Kolegą stoi murem .A u nas mięczaki strajku się boją ,musimy się wiele od zachodu uczyć.