Polski pak. językowy do Ubuntu 12.04 (bez neta na tym komp.)

Mam takie pytanie, skąd mogę pobrać polski pakiet językowy do Ubuntu 12.04?

Chodzi mi tu o to, jak ściągnąć go na Windowsie, bo na kompie z Ubuntu internetu nie mam i mieć puki co nie będę miał.

Po prostu chciałbym samą paczkę (czy jak to się nazywa) i instrukcję jak ją zainstalować.

I jeszcze jedna, bardzo podobna rzecz, tylko dotyczy Gnome-Fallback (jak na tej stronie http://newinubuntu.blogspot.com/2012/03 … gnome.html), tylko jak takie coś przeprowadzić bez internetu (tzn. pobieram na windowsie, przenoszę na pendrive i instaluję na tamtym komputerze). Tu też bym prosił o instrukcję, bo jestem baardzo zielony jeśli chodzi o GNU\Linux :slight_smile:

Nie wiem co prawda czy Gnome-Fallback to dobry pomysł, jednak mój komputer słabo radzi sobie nawet z Unity 2D (może to wina sterowników? Tak czy inaczej ich też nie zainstaluję).

W Synapticu można było wygenerować skrypt do pobrania pakietów z poziomu innego komputera.

Szczerze powiem, że nie wiem na ile zostało porzucone wsparcie dla Synaptica na rzecz Centrum oprogramowania, ponieważ nie używam Ubuntu.

Witaj,

Zacznę od końca. Nie wiem czy masz 32, czy 64-ro bitową wersję systemu. Jeżeli jest to 32 to ściągasz te pakiety i instalujesz: https://launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-panel/1:3.4.1-0ubuntu1.1/+build/3625633, jeżeli natomiast 64 to te: https://launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-panel/1:3.4.1-0ubuntu1.1/+build/3625630 (klikasz po kolei w sekcji Built files ).

Paczki językowe:

Ściągasz i instalujesz:

language-pack-gnome-pl_12.04%2B20120417_all.deb

language-pack-gnome-pl-base_12.04%2B20120417_all.deb

language-pack-kde-pl_12.04%2B20120417_all.deb

language-pack-pl_12.04%2B20120417_all.deb

language-pack-pl-base_12.04%2B20120417_all.deb

Ważna uwaga:

Zdecydowanie zalecam połączenie się z internetem na Ubuntu i zrobienie w to w sposób “standardowy”. Dzięki temu w systemie nie będzie takiego bałaganu.

Już podczas instalacji warto mieć dostęp do sieci. Dzięki temu pobiorą się kodeki, Flash, spolszczenia, aktualizacje itd. Jeżeli masz drugi komputer, to wystarczy przełączenie przewodu Ethernet/włożenie karty bezprzewodowej na czas instalacji aktualizacji, pobrania potrzebnych programów do komputera z Ubuntu. Poza tym Ubuntu można też zainstalować na tej innej maszynie i mieć wybór przy starcie, czy w danej chwili chce się używać Ubuntu czy Windows.

Instrukcja instalacji Ubuntu (polecana przeze mnie)

@LeserGD: Synaptica w ogóle nie ma już w Ubuntu domyślnie. Można jednak samodzielnie zainstalować.

Dzięki za pomoc Łukasz

Co do rady, nie wszędzie w Polsce są internety =D>

Sprawdzałeś dostępność Aero2, a nóż będzie działać.

W 12.04 chyba porzucono Synaptic, niestety póki co korzystam jeszcze 11.10, ale listę pakietów można sobie wygenerować w inny sposób, np. poleceniem.

apt-get -s install nazwa_pakietu > lista.txt

Jest to symulacja instalacji pakietu wraz ze wszystkimi jego zależnościami, w ten sposób można stworzyć sobie szybko listę potrzebnych pakietów do pobrania.

a co to za problem aby pobrać polski remix? na ubuntu.pl jest więc po co się w coś takiego bawić?

A istnieje taki w wersji 12.04? Bo ja nie widziałem.

Podobno we wrześniu ma być polski Ubuntu 12.04. :slight_smile: